Tomasz Łapiński: eko trendy w mieszkaniówce jeszcze się nasilą

Standard energetyczny większości osiedli pozostawia wiele do życzenia, ale to się zmienia. Kluczową rolę odgrywają nowe inwestycje i deweloperzy podejmujący działania w celu ochrony środowiska i klimatu. Tomasz Łapiński, dyrektor zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi w Cordia Polska i prezes zarządu Polnord o tym jakie trendy zdominują rynek mieszkaniowy w 2022 roku.

Autor: housemarket.pl 29 stycznia 2022 11:46

Tomasz Łapiński zaznaczył, ze trendy na rynku nieruchomości są ściśle związane z megatrendami obserwowanymi globalnie.

- Klienci przywiązują coraz większą uwagę do działań proekologicznych, chcą żyć w zgodzie z naturą i w dbałości o środowisko. Te oczekiwania przenoszą również na rynek mieszkaniowy, wymagając od deweloperów zastosowania odpowiednich rozwiązań w realizowanych projektach - mówi Tomasz Łapiński.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodaje, że należy się spodziewać, że w 2022 r. te tendencje jeszcze się nasilą. Obecność zielonych dachów, paneli fotowoltaicznych czy zbiorników na wodę deszczową będą coraz ważniejsze przy wyborze nowego miejsca do życia.

Pytany o aktualne preferencje zakupowe klientów wyjaśnia, że kupujący częściej będą  szukać dużych mieszkań z tarasem lub ogródkiem. Elementy te zyskały na znaczeniu szczególnie po wybuchu pandemii, gdy społeczeństwo zaczęło doceniać możliwość kontaktu z naturą na własnych warunkach.

- Dużym zainteresowaniem cieszą się też np. miejsca postojowe umożliwiające ładowanie samochodów elektrycznych, które w Cordii oferujemy już od dłuższego czasu - mówi Tomasz Łapiński. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych