Tomasz Pietrzykowski, More Place: 2021 był wyzwaniem z tytułu planowania dalszych działań

Deweloper More Place ma za sobą czas pełen wyzwań. Jak zapewnia Tomasz Pietrzykowski, nastąpiło wiele zmian, a ich efekt końcowy będzie można ocenić po zakończeniu kolejnych etapów budowy inwestycji.

Autor: housemarket.pl 21 stycznia 2022 08:00

Jak podsumowują Państwo miniony rok?

Rok 2021 z pewnością był zaskakujący, pod względem rosnącego popytu, ale też rosnących cen materiałów budowlanych. W skali roku, dostępność poszczególnych materiałów również się zmieniała. Te wszystkie czynniki mają bezpośredni wpływ na ceny nieruchomości w budowie. Rok trudny z tytułu planowania dalszych działań na rynku.

Ile mieszkań oddali Państwo do użytkowania w ubiegłym roku?

Skupiliśmy się na dokończeniu II etapu Osiedla Przy Jeziorach w Poznaniu, który obejmuje 8 budynków - 16 lokali. Wszystkie już trafiły w ręce nabywców. Ponadto regularnie rozwijaliśmy i rozwijamy III etap tej inwestycji. Będzie to łącznie 14 budynków, czyli 28 lokali bliźniaczych, każdy o powierzchni ponad 100 mkw.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: MORE PLACE REALIZUJE ZAŁOŻENIA

Rok 2021 ponadto, w porównaniu do roku 2020 oznaczał wzrosty. Bez względu na okoliczności związane z pandemią, zarówno w 2020, jak i 2021 roku realizowaliśmy konsekwentnie nasze cele związane z realizacją inwestycji Osiedle Przy Jeziorach.

Na czym More Place skupi się w najbliższym czasie?

Przed nami ciekawy i intensywny rok, podczas którego będziemy realizować III etap Osiedla Przy Jeziorach. Większość lokali w tej części osiedla zostanie wybudowana właśnie w przyszłym roku, choć już teraz mocno działamy. Całość inwestycji zostanie zakończona w roku 2023.

Jakie trendy zdominują rynek mieszkaniowy w kolejnym roku?

Otrzymujemy kolejne zapytania od zainteresowanych domami w naszej inwestycji. Wśród klientów są też tacy, którzy zamieniają mieszkania na domy. Taki trend w preferencjach klientów może się utrzymać. Kiedy posiadamy dom z ogrodem, wystarczy wyjść na własny taras, by cieszyć się ogrodem i odetchnąć świeżym powietrzem. W dzisiejszych czasach to większa wartość, niż nieduży balkon przynależny do mieszkania, bądź apartamentu. Dziś to już nie jest niuans, ale jedno z kluczowych kryteriów przy wyborze nieruchomości.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych