Tomasz Szychliński, Toscom Development: przed deweloperami i nabywcami mieszkań rok wątpliwości

Zdaniem Tomasza Szychlińskiego, prezesa zarządu Toscom Development, w następnych miesiącach z jednej strony podwyżka stóp procentowych powinna zmniejszyć gwałtowny skok cen mieszkań i ustabilizować go na zdrowym, jednocyfrowym wzroście w skali roku. Z drugiej strony inflacja budzi strach, a inwestorzy posiadający gotówkę zareagują proporcjonalnie do jej skali. Jak zawsze wygrani będą ci, którzy inwestują w najlepsze lokalizacje - te obronią się same.

Autor: housemarket.pl 28 grudnia 2021 08:28

Deweloperzy zamykają, kolejny udany rok. Czy Toscom Development udało się zrealizować wszystkie zamierzenia?

Mijający rok to nadzieje inwestorów na unormowanie galopujących cen wykonawstwa i materiałów. Niestabilna sytuacja zmusza deweloperów do utożsamiania się z problemami wykonawców i podwykonawców, czego efektem są coraz szersze zapisy w kontraktach, waloryzujące poszczególne zakresy robót. Deweloperzy zakładają większe marginesy w swoich kosztorysach, co przekłada się na wzrost cen mieszkań. W przypadku naszych indywidualnych planów, zrealizowaliśmy je w 100 proc. Poszerzyliśmy bank gruntów o atrakcyjne tereny w dobrych lokalizacjach Wrocławia, a także finalizujemy kolejne zakupy.

Ile mieszkań oddali Państwo do użytkowania w mijającym roku? Jakie inwestycje udało się zrealizować w tym czasie?

Aktualnie kończmy budowę aparthotelu w standardzie premium w ścisłym centrum Wrocławia. W inwestycji Studio Plac Dominikański znajduje się 140 wykończonych lokali.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak wyglądał ten rok na tle roku 2020?

Deweloperzy na nowo odkrywali branżę. Zaskoczył nas skokowy wzrost zapotrzebowania na duże mieszkania. W naszych najnowszych inwestycjach zdecydowaliśmy się powiększyć pule mieszkań o metrażach w przedziale 80-120 mkw.

Jakie są Państwa plany na kolejne miesiące?

Rozpoczęliśmy realizację najważniejszej w naszym portfolio inwestycji przy ul. Bernardyńskiej. To adres, który z jednej strony stanowi absolutne centrum Wrocławia, a z drugiej - enklawę ciszy i spokoju. Inwestycja znajduje się tuż przy parku Słowackiego, w sąsiedztwie Muzeum Architektury i Panoramy Racławickiej. To ostatnia tak atrakcyjna lokalizacja we Wrocławiu. Planujemy apartamenty w klasie przewyższającej premium, o wysokich sufitach, klimatyzacji w standardzie, dostępem do rozbudowanej strefy spa w tym kortu do squasha i wydzielonej strefy co-workingowej. Najwięcej czasu poświeciliśmy architekturze, budynek w swoim założeniu ma wyglądać świetnie teraz i za 100 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych