Tomaszów Mazowiecki. Dotacje na wymianę pieców

Mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego, wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mogą składać wstępne deklaracje o dofinansowanie m.in. wymiany pieców węglowych lub przyłączenie do sieci ciepłowniczej lub gazowej.

Autor: HouseMarket.pl 06 lutego 2017 16:50

Są one potrzebne do aplikacji o środki na ten cel z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, którą przygotowuje urząd miasta. Wstępne deklaracje można składać do 28 lutego br. w kancelarii urzędu miasta.

Do 40 proc. dopłaty

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, urząd miasta będzie zabiegał o dofinansowanie na wymianę lokalnych źródeł ciepła tj. indywidualnych kotłowni lub palenisk węglowych, kotłowni zasilających kilka budynków lub kotłowni osiedlowych oraz ich zastąpienie przez źródło o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła.

Środki będzie również można przeznaczyć na podłączenie istniejących obiektów do sieci ciepłowniczej lub gazowej, wykonanie węzła cieplnego oraz wykonanie lub modernizacją wewnętrznej instalacji c.o. i c.w.u.

Jak informuje magistrat w Tomaszowie Mazowieckim o dofinansowanie będą mogły ubiegać się osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie mieszkaniowe oraz towarzystwa budownictwa społecznego. Będzie ono udzielone w formie dotacji do 40 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

W ramach programu można wymienić dotychczasowe źródła ciepła na kotłownię węglową, kotłownię olejową, kotłownię na biomasę, ogrzewanie elektryczne czy odnawialne źródło energii, jedynie w przypadku gdy nie ma możliwości podłączenia nieruchomości, na której będzie realizowane przedsięwzięcie, do miejskiej sieci ciepłowniczej lub do sieci gazowej.

Warunkiem realizacji programu jest pozyskanie przez miasto środków finansowych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych