TOP 10: najnowszych osiedli mieszkaniowych typu premium

Najwięcej polskich nieruchomości premium powstaje w dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław. Wszystkie oferują ponad przeciętny komfort mieszkania, atrakcyjne części wspólne i liczne udogodnienia. Prezentujemy 10 nowych inwestycji wyróżniających się podwyższonym standardem.

Autor: housemarket.pl 18 lipca 2022 08:08

  • Najwięcej polskich nieruchomości premium jest w dużych aglomeracjach, takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław.
  • Tamtejsze rynki są najbardziej rozwinięte, przez co naturalnie oferują konsumentom najwięcej opcji zakupowych.
  • Apartamenty segmentu premium zyskują na wartości od 4 do 7 proc. rocznie.

Stosunkowo niskie na tle całej Europy ceny i atrakcyjne lokalizacje inwestycji sprzyjają rozwojowi i podnoszą wartość rynku nieruchomości premium w Polsce. Chętnych na lokale z wyższej półki stale przybywa. Stanowią one atrakcyjną formę lokowania kapitału i gwarantują duże zyski. Problemem w tym sektorze rynkowym nie są także rosnące stopy procentowe, ponieważ większość inwestorów z tej grupy to ludzie zamożni z wystarczającą ilością gotówki. Dobra luksusowe praktycznie nigdy nie tracą na wartości i potrafią oprzeć się zarówno światowym, jak i lokalnym kryzysom. Oto 10 nowych projektów z segmentu premium, które powstają na terenie całej Polski.

1. RiverSide w Kaliszu, Grupa Antczak

RiverSide to inwestycja która powstaje w Kaliszu. Projekt realizuje Grupa Antczak we współpracy z poznańską pracownią MODOarchitektura.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przyszli mieszkańcy będą mogli cieszyć się niezwykłymi widokami na rzekę. Z przestronnych tarasów rozciągać się będzie także niepowtarzalna panorama Starego Miasta i najważniejszych obiektów Kalisza, takich jak ratusz, katedra, miejskie parki i planty.

W ramach RiverSide powstają zróżnicowane lokale - od funkcjonalnych około 30-metrowych mieszkań po przestronne apartamenty o powierzchni około 150 mkw. Lokalom towarzyszyć będą komórki lokatorskie i miejsca postojowe w garażu podziemnym. Otoczony przyrodą i naturalną zielenią budynek zapewni mieszkańcom wysoką jakość życia. Zielony dziedziniec, wspaniałe widoki, a także bliskość tras rowerowych i szlaków turystycznych będą zachętą do aktywnego spędzania wolnego czasu.

2. The Upper House by Angel we Wrocławiu, Angel Poland Group

The Upper House by Angel to projekt na 381 apartamentów i 8 penthousów, z widokiem na panoramę Wrocławia.

Inwestycja zachwycać będzie 250 metrową przestrzenią, przyciągnie nowych mieszkańców wieloma udogodnieniami. Strefa wellness z basenem saunami i fitness, reprezentacyjne lobby z recepcją i całodobową ochroną oraz trzypoziomowy parking podziemny, zapewnią poczucie najwyższego komfortu, a lokale usługowe będące częścią budynku ułatwią codzienne funkcjonowanie i skoncentrują życie wokół powstającej inwestycji.

Angel Poland Group oferuje przyszłym mieszkańcom The Upper House również wykończenie i wyposażenie apartamentów. Deweloper stawia na kompleksową obsługę. W ramach spółki Angel Management proponuje profesjonalne zarządzanie nieruchomością z wykorzystaniem najnowszych technologii jak aplikacja MyTower oraz zarządzanie najmem, gwarantując usługi na najwyższym, niespotykanym dotąd poziomie.

3. Żeromskiego 7 w Gdyni od Bouygues Immobilier Polska

Żeromskiego 7 to pierwsza inwestycja Bouygues Immobilier w Trójmieście. Budynek powstanie na wysokości drugiego basenu portowego. W bliskiej okolicy znajdują się główne punkty i symbole miasta, jak skwer Kościuszki, statek Dar Pomorza i okręt ORP Błyskawica, plaża miejska i stacja Gdynia Główna.

Żeromskiego 7 to 77 mieszkań o układach od 1 do 3 pokoi. Do większości lokali będą przynależeć ogrody lub balkony, a do tych położonych na ostatnim piętrze tarasy.

Projekt architektoniczny nawiązuje do modernizmu, w eleganckiej białej szacie, zgodnie z duchem Gdyni. Budynek zostanie wyposażony w rozwiązania ekologiczne i nowoczesne technologie, a części wspólne z elementami art déco oraz dodatkowe elementy artystyczne dodadzą mu charakteru.

4. Dzielna 62 w Warszawie od Ochnik Development

Apartamentowiec Dzielna 62 zaprojektowany został w klasycznym stylu, syntetyczna forma aranżacji budynku przywodzi na myśl estetykę art déco. Podział bryły rysują tu charakterystyczne słupki dekoracyjne z mosiężnymi elementami, osadzone w licu szklanych balustrad w przestrzeni pomiędzy balkonami. Elegancki szlif nadadzą mu gładkie ryfle z jasnego piaskowca, a także grafitowe tafle ze spieków kwarcowych pokrywające elewację. W sześciokondygnacyjnym budynku zwieńczonym attyką mieścić się będzie 50 mieszkań o powierzchni od 40 do 120 mkw.

Apartamentowiec Dzielna 62 powstaje w pobliżu najnowocześniejszego centrum biznesowego Warszawy, usytuowanego w rejonie ronda Daszyńskiego oraz w sąsiedztwie jednej z głównych arterii miejskich, alei Jana Pawła II. Zamierzeniem architektów z pracowni Biuro Projektów Kazimierski i Ryba oraz Nemo Studio Michał Niemyski było zaprojektowanie wyrafinowanego w swojej prostocie budynku, który wypełniłby pierzeję wzdłuż ulicy Dzielnej i utworzył harmonijną całość pod względem architektonicznym i urbanistycznym z nowoczesną zabudową okolicy, a jednocześnie stanowił klimatyczną, zieloną enklawę, zapewniającą cichą i przyjazną przestrzeń do życia.

5. Bernardyńska we Wrocławiu od Toscom Development

Bernardyńska firmy Toscom Development będzie unikalną przestrzenią, w której można z jednej strony znaleźć nowoczesne, najbardziej luksusowe rozwiązania, a z drugiej - niespotykane wzornictwo, elementy zabytkowe oraz wykończenia stanowiące ukłon w stronę sztuki, a także ekskluzywne części wspólne i miejsca umożliwiające mieszkańcom relaks oraz okazję do codziennego realizowania swoich pasji w strefie sportowej.

W absolutnym centrum Wrocławia,  inwestycja Bernardyńska stworzy w sąsiedztwie Muzeum Architektury i nadodrzańskich Bulwarów Dunikowskiego przestrzeń unikalną. Tuż za głównymi podwojami mieszkańców witać będzie okazałe, 100-metrowe, reprezentacyjne lobby, o imponującej wysokości 8 metrów. Poszerzone portale wejściowe do mieszkań, wyciszone korytarze i wykonywane na indywidualne zamówienie drewniane drzwi to elementy, które – dopełnione designerskim wykończeniem klatek schodowych, grafikami na ścianach, wielkoformatowymi płytami ceramicznymi na podłodze i drewnianymi lamelowymi portalami wind – stworzą atmosferę przestrzeni o najwyższej klasie.

6. Orkana Apartments w Warszawie od Ciril Poland

Orkana Apartments powstaje tuż obok parku Arkadia na warszawskim Mokotowie. To kameralna inwestycja otulona zielenią prywatnego ogrodu. Projekt składa się jedynie z 4 ekskluzywnych apartamentów, z których każdy położony jest na oddzielnym piętrze z bezpośrednim dostępem do windy. Budowa inwestycji rozpoczęła się jesienią 2021, a planowany czas oddania inwestycji to początek 2023 roku.

Za projekt odpowiadają projektanci Gomez Architecture, którzy połączyli maksymalną użyteczność dla mieszkańców z minimalistycznym designem. Zaprojektowali elewację wykończoną ręcznie wykonanymi płytkami. Wysokie na 3 metry wnętrza apartamentów maja powierzchnię od 115 do 138 mkw. Sypialnie i salony z doprowadzonym systemem klimatyzacji czy zdalnie sterowane gniazdka elektryczne, to tylko kolejne jego przejawy. Budynek połączony jest z tkanką miejską prywatną drogą dojazdową, a każdy z apartamentów ma do swojej dyspozycji dwa pojemne miejsca parkingowe oraz autonomiczną, sporej wielkości komórkę lokatorską we wspólnym garażu. 50 proc. miejsc parkingowych posiada specjalne gniazda do ładowania samochodów
elektrycznych.

7. Atrium Oliva w Gdańsku od Allcon

Atrium Olivia powstaje w jednej z najpiękniejszych dzielnic Gdańska - połączy zalety historycznej i nowoczesnej Oliwy. Pierwsze budynki będą gotowe do końca 2022 roku. W pierwszym etapie powstaną dwa budynki trzypiętrowe, w ramach których deweloper zrealizuje 52 mieszkania od 36 do 114 mkw. W kolejnych etapach planowane są także lokale usługowe.

Docelowo zrealizowanych zostanie łącznie pięć budynków i 149 apartamentów. Osiedle będzie ogólnodostępne i niegrodzone. Jego sercem będzie obniżone terenowo patio zaprojektowane na wzór klasycznych domów atrialnych, ale w nowoczesnym wydaniu. Będzie to przestrzeń sprzyjająca nawiązywaniu więzi społecznych między mieszkańcami, z założeniem wodnym, pieszą kładką, teatralnymi schodami zewnętrznymi oraz bogatą roślinnością. Ruch kołowy zostanie ograniczony do podziemnej hali garażowej. Na dachu części fitness architekci zaplanowali też strefę wyciszenia, gdzie mieszkańcy będą mogli poczytać książkę i zrelaksować się wśród zieleni.

8. Rezydencja Tagore w Warszawie od Vinci Immobilier

Rezydencja Tagore to luksusowy projekt wkomponowany w niską zabudowę ulicy Tagore. Projekt budynku łączy nowoczesność bryły z otaczającą ją zieloną przestrzenią, tworząc estetyczną kompozycję z zachowaniem najnowszych trendów architektonicznych.

Na kondygnacjach od pierwszej do piątej zaprojektowano 31 apartamentów o powierzchniach od 57 do 135 mkw. z widokiem na ogród lub cichą i spokojną ulicę Tagore. Na ostatniej, szóstej, kondygnacji powstaną dwa luksusowe penthousy o powierzchniach 174 i 201 mkw. z tarasami.

Projekt architektoniczny został opracowany przez pracownię Szaroszyk & Rycerski Architekci. Planowany termin oddania inwestycji to 1 kwartał 2024.

9. Nadmotławie Apartments w Gdańsku od Robyg

Nadmotławie Apartments to luksusowa inwestycja mieszkaniowa usytuowana w samym sercu Gdańska z bezpośrednim dostępem do linii brzegowej rzeki Motławy. O prestiżowym charakterze inwestycji przesądza nie tylko atrakcyjna lokalizacja i jakość użytych do wykończenia materiałów, ale również szeroka gama udogodnień dostępnych dla mieszkańców. Zespół Sim Architekci, odpowiedzialny za koncepcje osiedla zaprojektował z myślą o mieszkańcach m.in. luksusowe foyer, strefę fitness oraz kids play. Zalety inwestycji dostrzegli zarówno potencjalni klienci, jak i eksperci.

10. Habitat Wilanów w Warszawie od Totalbud

Habitat Wilanów to osiedle domów jednorodzinnych dwulokalowych. W każdym z dziewięciu budynków znajdą się dwa lokale mieszkalne o dwóch kondygnacjach. Bryły wszystkich budynków zwieńczone są dachami dwuspadowymi. Na osiedle złożą się trzy typy domów. Powierzchnia użytkowa lokali wyniesie w nich od 197 do 280 mkw. Dla każdego lokalu mieszkalnego przewidziano dwa miejsca parkingowe w garażu i dwa na podjeździe do garażu. Dla lokali największych o powierzchni 280 mkw. dodatkowo przewidziano po jednym miejscu postojowym na zakończeniu wewnętrznego ciągu pieszojezdnego.

Lokale mieszkalne są zaprojektowane z wydzieleniem na parterze części pomocniczej, czyli garażu i pomieszczenia technicznego oraz z wydzieleniem strefy dziennej. Składa się na nią salon z aneksem kuchennym i dodatkowe pokoje. Strefę sypialną na piętrze tworzą sypialnie i łazienki. Wszystkie lokale mają tarasy dostępne z pomieszczeń na piętrze. Tarasy są zlokalizowane na dachu nad parterową częścią każdego lokalu.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych