TOP 15 projektów obok terenów zielonych

Pandemia i spowodowana społeczną izolacją potrzeba kontaktu z naturą, skierowała uwagę Polaków w kierunku osiedli zlokalizowanych w bliskim sąsiedztwie terenów zielonych - parków, lasów, ogrodów miejskich. Prezentujemy 15 projektów w budowie.

Autor: housemarket.pl 27 października 2021 13:37

1. Kompleks Przy Alejach w nadmorskim pasie Gdańska, Develia

Inwestycja Przy Alejach powstaje w nadmorskim pasie Gdańska. Projekt obejmuje 48 mieszkań. Dzięki dużym, przeszklonym balkonom mieszkańcy wyższych pięter będą mogli cieszyć się widokiem na Park Millenium Gdańska. Z kolei do lokali na najniższych kondygnacjach przypisane zostaną ogródki.

2. Baltea Apartments w Gdańsku, Develia 

Baltea Apartments to nowoczesny projekt w Gdańsku, w bliskim sąsiedztwie plaż Zatoki Gdańskiej, usytuowany przy ulicy Lecha Kaczyńskiego i Parku Reagana. Projekt obejmuje jedenastokondygnacyjny budynek z 238 lokalami mieszkalnymi. Od strony parku zaprojektowano trzynastokondygnacyjną dominantę z przeszklonymi loggiami, z których mieszkańcy będą mogli podziwiać widok na Zatokę Gdańską.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

3. VILDA Unique w Poznaniu, Bouygues Immobilier Polska

VILDA Unique, powstanie przy ulicy Niedziałkowskiego, blisko zabytkowego i niedawno zrewitalizowanego parku Drwęskich, a także parków Marcinkowskiego i Dąbrowskiego. W budynku znajdzie się tylko 69 mieszkań, w tym 38 lokali typu studio o powierzchni od 29 mkw. oraz mieszkania dwu i trzypokojowe o metrażu od 34 mkw. do 62 mkw. 

4. Le Vert we Wrocławiu, Bouygues Immobilier Polska

Le Vert swoją nazwę wzięło od otaczających je licznych terenów zielonych. Znajduje się w bliskiej okolicy dwóch rzek - Odry i Ślęzy oraz Parku Pilczyckiego i Lasu Pilczyckiego. W odległości krótkiego spaceru jest także kąpielisko z kompleksem do uprawiania sportów wodnych. Wrocławski projekt to kameralny czteropiętrowy budynek, a w nim 83 mieszkania o powierzchni od 29 mkw. do 85 mkw. 

5. Lokum Porto we Wrocławiu, Lokum Deweloper 

Osiedle powstaje przy ulicy Gnieźnieńskiej na Starym Mieście we Wrocławiu. Znajduje się tuż przy Odrze, w okolicy malowniczego zielonego nabrzeża rzeki. W niedalekiej odległości znajdują się miejsca idealne na spacer, jogging czy przejażdżkę rowerem: Górka Szczepińska, Park Popowicki i Park Zachodni. 

6. Osiedle Poematu w Warszawie, Atal

Osiedle Poematu powstaje na warszawskim Wawrze przy ulicy Poematu. W ramach pierwszego etapu inwestycji zaprojektowano dwa liczące po pięć pięter budynki, w których powstaną 163 mieszkania o powierzchniach od 36,55 do 118,12 mkw. Będą to lokale o zróżnicowanych układach – dwu-, trzy-, cztero- i pięciopokojowe. Do każdego z mieszkań przynależeć będzie balkon, przestronny taras lub – w przypadku parterowych lokali – prywatny ogródek. Wawer to rozwijająca się dzielnica, niezmiennie pozostaje jednak najbardziej zieloną części Warszawy ze względu na okoliczne tereny rekreacyjne i bogate środowisko przyrodnicze, w skład którego wchodzą rezerwaty przyrody oraz parki krajobrazowe.

7. Zacisze Marcelin w Poznaniu, Atal 

Poznańska inwestycja Atal powstaje przy ul. Leśnych Skrzatów, na Ławicy w bliskim otoczeniu zieleni. Pierwsza część osiedla Zacisze Marcelin składa się z trzech trzypiętrowych budynków. Architekci – projektując mieszkania – położyli szczególny nacisk na funkcjonalność oraz wygodę ich użytkowanie. W ten sposób osiągnięto zróżnicowane i ergonomiczne wnętrza o metrażu od 27,05 do 88,23 mkw. oraz układach od 1 do 4 pokoi. Uzupełnieniem komfortowej przestrzeni mieszkalnej będą przestronne balkony, a duże okna doświetlą wnętrza.

8. Osiedle Horizon w Gdańsku, J.W. Construction Holding

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych