Top 30 największych nieruchomości mieszkaniowych w Polsce

Niedobór mieszkań w Polsce jest nadal bardzo wysoki. Deweloperzy starają się zaspokoić potrzeby Polaków budując najwięcej w historii i to na dużą skalę. Największe inwestycje oferują nawet do 2-3 tysięcy mieszkań. Prezentujemy 30 z nich.

Autor: housemarket.pl 31 stycznia 2022 10:08

Branża mieszkaniowa notuje historyczne rekordy. Sierpień przyniósł kolejne dobre dane na temat budownictwa mieszkaniowego. Najważniejszą informacją jest fakt, że w ciągu miesiąca deweloperzy zaczęli budować ponad 14 tysięcy nowych mieszkań. Jest to jeden z wyższych wyników w historii rodzimej mieszkaniówki. Pomimo rekordowej podaży, ceny nieruchomości jednak rosną. Jest to najmocniejszy dowód za to, że mieszkań na sprzedaż jest mimo wszystko za mało.

Zainteresowanie nowymi lokalami utrzymuje się na wysokim poziomie. Przyczyn stale rosnącego popytu jest wiele, ale najważniejszą z nich jest rosnąca inflacja oraz związany z nią strach Polaków przed utratą oszczędności. Nieopłacalne lokaty bankowe prowadzą do sytuacji, w której wiele osób decyduje się ulokować swoje pieniądze na rynku nieruchomości i to właśnie w nim upatrują szansy na przyszły zysk.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Lokalizacja i cena nowego lokum to jedne z najważniejszych czynników decydujących o zakupie nieruchomości. Jednak preferencje mieszkaniowe Polaków ewoluują. Klienci doceniają nie tylko projekty mieszkań, ale również atrakcyjne zagospodarowanie osiedli oraz dodatkowe udogodnienia. Jak informują deweloperzy, w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania mniejsze, kupowane w celach inwestycyjnych, ale rośnie również zainteresowanie większymi lokalami kupowanymi na własne potrzeby. Istotna jest również komplementarność inwestycji i to, aby w jej obrębie móc znaleźć wszystkie niezbędne usługi zaspokajające podstawowe potrzeby mieszkańców, nie tylko te związane z usługami, ale również ze spędzaniem wolnego czasu.

Przedstawiamy wybrane, największe inwestycje mieszkaniowe w budowie. Prezentowane projekty powstają na terenie całej Polski.

1. Osiedle Początek Piątkowo w Poznaniu, Robyg

Osiedle Początek Piątkowo powstaje przy ulicy Wojciechowskiego 7 w Poznaniu. Składać się będzie z kilkuset mieszkań, które będą oddawane do użytku etapami. Pierwszy budynek, w którym deweloper rozpoczyna sprzedaż będzie mieć 14 pięter. Znajdzie się w nim 137 mieszkań - od jednopokojowych z aneksem kuchennym, po dwu-, trzy- czy czteropokojowe z aneksem lub osobną kuchnią. W pierwszym etapie metraże kształtować się będą od 25 do 102 mkw. Na parterze budynku znajdować się będzie ekskluzywne lobby z portierem oraz prywatna siłownia do wyłącznego użytku mieszkańców a także lokale handlowe w tym mały market i piekarnia. Do dyspozycji mieszkańców będzie również rowerownia i wózkarnia. Robyg planuje zakończenie prac budowlanych w ramach pierwszego budynku w drugim kwartale 2023 roku.

2. Nowe Miasto Jagodno we Wrocławiu, Atal

Nowe Miasto Jagodno powstaje w południowej części Wrocławia, u zbiegu ulic Asfaltowej oraz Buforowej, w dzielnicy Krzyki.

W pierwszym etapie inwestycji powstało 187 mieszkań o metrażach od 39 do 95 mkw. Część apartamentów została wyposażonych w imponujące antresole, z kolei mieszkania na parterze posiadają duże przydomowe ogródki, zaś lokale na najwyższych piętrach - tarasy.

II etap inwestycji składa się z dwóch sześciokondygnacyjnych budynków. Znalazło się w nich 111 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 32,07 do 104,60 mkw. i układach od 1 do 4 pokoi.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych