Top 3 nowoczesne rozwiązania na nowych osiedlach

Nabywcy coraz częściej szukają spersonalizowanej oferty i wybierają już nie tyle samo lokum, co miejsce do komfortowego życia. Przyjrzyjmy się, jakie udogodnienia najczęściej spotkać można na nowych osiedlach mieszkaniowych.

Autor: housemarket.pl 10 sierpnia 2021 11:20

1. Komfort życia

Obecnie deweloperzy na różne sposoby starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców swoich osiedli. Podstawą jest dla nich przystosowanie inwestycji pod kątem osób niepełnosprawnych, tak by mogli oni swobodnie poruszać się po jej terenie. Ważne w tym przypadku jest odpowiednie dostosowanie powierzchni – niskie progi, ruchome platformy, szersze i dobrze oznaczone miejsca parkingowe, łagodne zjazdy z chodników oraz specjalnie zaprojektowane podjazdy do klatek. Co więcej, nawet jeśli w planie inwestycji nie było wyszczególnionych tego typu udogodnień, to na etapie budowania bardzo często można jeszcze uwzględnić indywidualne preferencje i potrzeby mieszkańców.

Deweloperzy przywiązują także uwagę do rozbudowanej infrastruktury osiedlowej oraz specjalnych stref wypoczynkowych dla mieszkańców. Są to m.in. place zabaw, tereny rekreacyjne, ogródki czy też inne miejsca przeznaczone do integracji sąsiedzkich. Deweloperzy tworzą obecnie osiedla będące niejako miniaturą miasta w mieście. To przestrzeń na tyle skrupulatnie i ergonomicznie zaplanowana, by mieszkańcy mogli czuć się w niej swobodnie i odpoczywać tak jak lubią. Nabywcy najczęściej cenią sobie przede wszystkim bliskość natury i szeroki wachlarz miejsc przeznaczonych do aktywnego wypoczynku. Równie ważna jest dla nich dostępność stref gastronomicznych oraz małych sklepów osiedlowych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W dzisiejszych zabudowaniach często spotyka się więc rozwiązanie, które pozwala świetnie zaspokoić te potrzeby - wynajmowanie pomieszczeń w najniższych kondygnacjach konkretnym klientom biznesowym. Mogą to być sklepy, restauracje, kawiarnie, salony fryzjerskie lub też inne usługi.

CZYTAJ TEŻ: BUDOWICTWO SMART - TO PRZYSZŁOŚĆ MIAST 

Mieszkania smart

W najnowszych inwestycjach deweloperskich popularność zyskują tzw. systemy Smart Home. Pozwalają one w wygodny sposób zdalnie sterować urządzeniami znajdującymi się w mieszkaniu. Lista udogodnień, które można zaprogramować w takim systemie, jest bardzo długa. Są to m.in. komendy głosowe sterujące oświetleniem, rolety sterowane z poziomu smartfona, inteligentne gniazdka, nowoczesne termostaty umożliwiające zdalną kontrolę nad temperaturą powietrza w mieszkaniu, zintegrowane elementy zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz przeciwwłamaniowych, zdalny monitoring całego budynku. To tylko niektóre z innowacyjnych możliwości, które są oferowane przez nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Wszystko w imię jak największej wygody i bezpieczeństwa użytkowników. Poczucie zwiększonej kontroli nad swoim domem to jedna z kluczowych kwestii dla współczesnych nabywców. Chcą oni czuć komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo z nim związane.

Rewolucja elektryczna

Bardzo ciekawym udogodnieniem dla mieszkańców są również osiedlowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Liczba użytkowników takich pojazdów zwiększa się z roku na rok, więc deweloperzy zaczynają nawiązywać współpracę z podmiotami rynkowymi, oferującymi instalację nowoczesnych stacji na osiedlowych parkingach.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych