TOP 5 apartamentów w najwyższych budynkach świata

Apartament w jednym z najwyższych budynków świata – nie każdy może się pochwalić takim aktem własności. Ten luksus sporo jednak kosztuje – w najdroższym przypadku 114 mln złotych.

Autor: housemarket.pl 29 października 2021 13:05

Najwyższe budynki są zazwyczaj najdroższe – to chyba nikogo nie powinno dziwić – szczególnie w przypadku najwyższych budynków na świecie. Jest to cena, którą trzeba zapłacić za podziwianie na co dzień panoramy Dubaju czy Nowego Jorku. To niejedyny plus takich budynków. Normą są tam prywatne strefy relaksu, centra handlowe w budynkach czy możliwość zjedzenia kolacji w luksusowych restauracjach – wszystko pod jednym dachem. To sprawia, że nieruchomości te są unikalne.

HRE Investments prezentuje podniebne apartamenty, czyli lokale mieszkalne z najwyższych budynków świata. Wszystkie łączy to, że ich właściciele chcą się ich pozbyć.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Apartament w najwyższym budynku świata

Burj Khalifa od wielu lat ma miano najwyższego budynku na świecie. Cały ma 828 metrów (to 3,5 razy więcej niż Pałac Kultury i Nauki w Warszawie). Wewnątrz znajdziemy prawie 564 tys. m kw. powierzchni mieszkalnej i 91,5 tys. metrów powierzchni biurowej.

W budynku tym odnajdziemy również apartamenty na sprzedaż. Najdroższym jest w tym wypadku dwupoziomowy penthouse o powierzchni 1,9 tys. m kw. Cena ofertowa apartamentu to 106 mln Dirhamów Emiratów Arabskich, czyli w zaokrągleniu 114 mln złotych. Trzeba zaznaczyć, że apartament kupujemy w koncepcji „Shell and core” – a to oznacza surowy stan wnętrza, czyli kompletnie bez wyposażenia i elementów wykończenia.

Z apartamentu rozciąga się niesamowity widok na cały Dubaj (360 stopni, bo kupujemy całe piętro). Widoczne są charakterystyczne budynki jak np. Opera Dubajska, The World Islands czy Zaabel Palace. Pośród luksusu nie może zabraknąć rozrywki – mamy dostęp do wewnętrznego centrum handlowego, kortów tenisowych, boiska do koszykówki, basenów i saun.

Nocleg w Szanghaju

Kolejnym najwyższym budynkiem na świecie jest Shanghai Tower. Jego wysokość to 623 metry, na co składa się 128 kondygnacji. Wewnątrz znajdziemy 220 tys. metrów kw. powierzchni użytkowej. Podobnie jak w Dubaju – w budynku są obiekty handlowe, rozrywkowe oraz konferencyjne.

W budynku odnaleźć można głównie pomieszczenia przeznaczone na biura, tak więc nie kupimy niestety apartamentu do mieszkania, ale za to możemy spędzić tu kilka nocy lub jesienny urlop. Jest to związane z tym, że w Shanghai Tower znajduje się jeden z najwyżej położonych hoteli na świecie. I tak chcąc spędzić wspomniany listopadowy długi weekend (10-13 listopada) w najdroższym apartamencie J Hotel trzeba zapłacić 136,5 tys. złotych za noc za dwie osoby. Cały pobyt kosztowałby nas zatem około 410 tys. złotych. Cena ta obejmuje apartament o powierzchni 380 metrów kw. znajdujący się na 98 piętrze. Do tego skorzystać możemy z jacuzzi czy strefy fizjoterapii. Śniadanie i wieczorny koktajl są wliczone w cenę.

Manhattan u stóp

Najwyższym budynkiem, w którym można zamieszkać w Nowym Jorku jest budynek Central Park Tower, którego wysokość to 464 m (131 pięter). Budowa zakończona została w 2020 roku, ale deweloperowi zostały jeszcze apartamenty w ofercie. Ceny zaczynają się od 7 mln, a kończą na 66 mln dolarów. Aby stać się właścicielem tego ostatniego, trzeba dysponować kwotą ponad 260 mln złotych. Za takie pieniądze dostać możemy 5 sypialni oraz 5 łazienek, salon i kuchnię. Całkowita powierzchnia mieszkania to 657 metrów kw. Takie apartamenty są zlokalizowane na piętrach od 110 do 125. Na mieszkańców oprócz apartamentów czekają również restauracje, centrum fitness, spa, basen, sale konferencyjne.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych