Top 5 inteligentnych rozwiązań, które zapewnią bezpieczeństwo najmłodszym

Inteligentne rozwiązania można spotkać w coraz większej liczbie domów. Aż 12 proc. sprzedanych w tym sektorze produktów stanowią urządzenia zabezpieczające i monitorujące dom . Pokazuje to, że klienci od inteligentnych urządzeń do domu wymagają nie tylko zwiększenia komfortu, ale również bezpieczeństwa.

Autor: housemarket.pl 16 września 2021 11:33

Wakacje się skończyły, razem z nadejściem roku szkolnego rośnie liczba obowiązków i zadań, o których muszą pamiętać dzieci i ich opiekunowie. Znów zaczęło się odrabianie prac domowych, zawożenie wychowanków do szkoły i na zajęcia dodatkowe, a przy tym dbanie o ich podstawowe potrzeby, do czego potrzebne jest robienie zakupów, gotowanie posiłków, jak i sprawdzenie czy bezpiecznie wrócili ze szkoły do domu. Niestety, żaden, nawet najtroskliwszy rodzic, nie jest w stanie sprawować nad swoimi pociechami opieki przez całą dobę. Wystarczy kilka sekund nieuwagi, aby młody domownik spowodował niebezpieczną sytuację, na przykład zapomniał zamknąć drzwi wejściowe, słysząc dzwonek, bez zastanowienia otworzył je nieznajomemu czy korzystając z nieobecności lub nieuwagi rodziców, postanowił zajrzeć do zakazanych miejsc, w których przechowywane są niebezpieczne przedmioty.

Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań smart home, które pomogą nam zadbać o najmłodszych domowników. Na co zwrócić uwagę przy zakupie inteligentnego zabezpieczenia?

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przedstawiamy top 5 rozwiązań smart zapewniających bezpieczeństwo dzieciom. Pomogą zatroszczyć się o wychowanków, dom i nie tylko.

1. Inteligentny dzwonek

Dzwonki do drzwi z funkcją wideo zwiększają bezpieczeństwo dzieci, kiedy przebywają same w domu. Miejmy na uwadze, że nawet dzieci, którym rodzice wiele razy powtarzali, żeby nigdy nie otwierać obcym, mogą nie zawsze o tym pamiętać. Dlatego podczas nieobecności w domu lepiej wziąć na siebie sprawdzanie, kto stoi pod drzwiami.

Inteligentny dzwonek z kamerą natychmiast po naciśnięciu przycisku wysyła powiadomienie. Wiele urządzeń tego typu można skonfigurować również tak, aby wykrywały ruch przed drzwiami i przekazywały obraz na telefonie. Dzięki temu, gdy ktoś pojawi się przed drzwiami, dowiesz się o tym zanim naciśnie dzwonek. Wybierając taki produkt, warto zwrócić uwagę na rozdzielczość kamery odpowiadającą za jakość obrazu, sposób zasilania i zastosowanie diod podczerwieni, które umożliwiają podgląd obrazu po zmroku. Inteligentny dzwonek wideo w połączniu z dobrym smartlockiem pozwoli sprawdzić, kto jest za drzwiami i ewentualnie zdalnie je otworzyć czy też szybko zamknąć.

2. Inteligentne czujniki ruchu

Oczywistym zastosowaniem czujników ruchu jest zainstalowanie ich przy oknach i drzwiach. Na wypadek ruchu, na przykład włamywacza, urządzenie błyskawicznie daje znać właścicielowi o wykryciu potencjalnego zagrożenia. Innym możliwym rozwiązaniem jest zastosowanie czujników do zabezpieczenia dzieci przed zagrożeniami czyhającymi na nie w domu.

Dom to przestrzeń pełna zasadzek i niebezpieczeństw dla małego dziecka. Noże kuchenne, baterie, apteczki pełne leków, detergenty do sprzątania mieszkania – takie zagrożenia można by długo wymieniać. Jest wiele typowych miejsc, gdzie szczególnie małe dzieci nie powinny zaglądać. Zainstalowanie czujników ruchu w tych miejscach, zapewni nam spokój i ostrzeże na czas przed zagrożeniem. Po odpowiednim skonfigurowaniu inteligentny czujnik albo uruchomi sygnał ostrzegawczy powiadamiający innych użytkowników o wtargnięciu do zakazanej strefy, albo wyśle powiadomienie na sparowany smartfon.

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych