TOP 5 najdroższych wysp na sprzedaż

Płynąc niewiele dalej bo około 600 km na południowy zachód w linii prostej od Pumpkin Key, znajdziemy się w archipelagu Bahamów. Tam na nabywcę czeka Blue Island – wyspa o powierzchni 280 hektarów. Jest to prawdziwie rajska oferta – jej niewątpliwym atutem jest błękitna, przezroczysta laguna. Do rajskich atutów zaliczyć można 3 milowy pas wybrzeża, który stanowią białe, piaszczyste plaże. Za ten raj trzeba zapłacić 80 mln dolarów, czyli prawie 315 mln złotych.
Wyspa posiada nie tylko piękne krajobrazy, ale i udogodnienia. Do dyspozycji mamy nowy, asfaltowy pas startowy o długości 1700 metrów, na którym wylądować może nawet prywatny odrzutowiec . Nie jest to wcale takie oczywiste. Pośrednik, który zachwala tę ofertę podkreśla, że jest to jedyna wyspa na Karaibach, która posiada lądowisko dla odrzutowców.

Inwestycyjny atol za 65 mln dolarów

W zestawieniu rajskich wysp na sprzedaż nie mogło zabraknąć wyspy z archipelagu Malediwów. Za 65 mln dolarów, tj. 256 mln złotych wystawiono tam na sprzedaż atol, czyli wyspę zbudowaną z rafy koralowej. Wyspa stanowi prawdziwą okazję dla przyszłego hotelarza. Na ponad 56 hektarach odnajdziemy kilka nieruchomości – potencjalnych hoteli z basenami i widokami na lagunę. Potencjał turystyczny wyspy wspomaga lotnisko. W ofercie znajdziemy również dodatkową dziewiczą wyspę o powierzchni 12 hektarów.

Wyspiarski raj także w Polsce

Jako ciekawostkę warto dodać, że prywatną wyspę nabyć można również w Polsce. Jej dokładna cena dostępna jest tylko dla zainteresowanych kupnem. Bardzo ogólny pojęcie o potencjalnej cenie daje nam fakt, że w rankingu najdroższych wysp ta oferta znajduje się pomiędzy wyspą za 60 i 5 mln dolarów. Oznacza to, że chcąc ją kupić, będziemy musieli wydać więcej niż 20, ale mniej niż 235 mln złotych.

Tak więc okazuje się, że chcąc kupić prywatną wyspę wcale nie musimy jej szukać na Karaibach, Bahamach czy Malediwach. Dla osób ceniących sobie bliskość ojczyzny mamy tę prawie 9 hektarową propozycję nad jeziorem Lubie. Prywatna wyspa jest otoczona dziewiczymi lasami oraz wzgórzami. Panują tam idealne warunki rekreacyjne, do jazdy konnej, wędkarstwa, spływów kajakowych czy żeglarstwa. Obecnie wyspa jest wykorzystywana jako camping, a dotrzeć na nią można jedynie promem lub łodzią.

Oskar Sękowski, Analityk HRE Investments

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych