TOP 5 najmniejszych zamków wystawionych na sprzedaż

Imponująca architektura, piękny widok z okien, a nawet fosa - to wyróżniki zamków, które czekają na nowych właścicieli. Nieruchomości nie są tanie, ale kuszą atrakcyjnością.

Autor: housemarket.pl 30 sierpnia 2021 13:04

Na rynku nieruchomości nie brakuje ofert zupełnie niecodziennych. Spichlerze, młyny, dźwigi czy jaskinie - to wszystko czeka na nabywców o najbardziej wyszukanych gustach. Chcąc stać się właścicielem czegoś nietuzinkowego, można rozważyć nawet zakup prywatnego zamku. Nie musi być to od razu obiekt na miarę Wawelu czy Malborka, do których utrzymania należałoby zatrudnić całą armię ludzi. Na nowych właścicieli czekają też obiekty znacznie skromniejsze.

Skromny zamek we Francji

Najmniejszy zamek, który można dziś kupić to nieruchomość we Francji. Chodzi o warownię położoną niedaleko miejscowości Riberac. Pochodzący z XIV wieku średniowieczny obiekt ma około 385 metrów kwadratowych powierzchni – salon, jadalnia, kuchnia, pralnia i 6 sypialni z łazienkami. Wnętrze zamku zachowane jest w średniowiecznym klimacie. Odnajdziemy tu kamienne schody, duże kominki, parkiety czy elementy dekoracyjne np. wykusze. Mała powierzchnia mieszkalna wcale nie łączy się z niską ceną. Zamek jest w dobrym stanie, ale cenę na poziomie 1,2 mln euro trudno nazwać przystępną… Wraz z zamkiem nabywca zostanie właścicielem wolnostojącego domu gościnnego o powierzchni 67 metrów kwadratowych (salon z aneksem, łazienka, sypialnia, kuchnia). W cenę wliczony jest również ogród o powierzchni 8 tys. m kw. otoczony kamiennym murem.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Średniowieczna osada 

W zestawieniu zamków na sprzedaż nie mogłoby zabraknąć obiektu z Włoch. Zamek położony jest niecałe 3 km od miejscowości Pieve Santo Stefano i ma powierzchnię 753 metrów kwadratowych. Oferta nie dotyczy jednak tylko zamku. Płacąc 195 tys. euro – około 890 tys. zł - możemy stać się właścicielami średniowiecznej mini osady. Kompleks składa się z XIV-wiecznej wieży, ogrodu o powierzchni 260 metrów kwadratowych, gruntów ornych, pastwisk i niewielkiego lasu. Sam budynek pochodzący ze średniowiecza posiada 3 kondygnacje oraz poddasze. W wieży natomiast mamy do zagospodarowania cztery piętra połączone kamiennymi schodami. Na parterze odnajdziemy kuchnię z jadalnią, łazienkę, sypialnię, a na piętrze pokój dzienny wraz z sypialnią. Charakter nieruchomości całkowicie oddaje średniowieczny i toskański charakter – terakotowe płytki na podłodze, drewniane belki podtrzymujące strop. A jak spędzać czas w zamku we Włoszech? Prawdopodobnie nie ma lepszej propozycji niż kolacja na świeżym powietrzu na średniowiecznym tarasie, gdzie w akompaniamencie śródziemnomorskiego klimatu możemy obserwować malownicze krajobrazy Toskanii.

Zamek z gajem oliwnym

Zostańmy we Włoszech, ale przenieśmy się do niedalekiej Umbrii - do miejscowości Foligno. Tutaj biuro nieruchomości proponuje nam także średniowieczny zamek o łącznej powierzchni prawie 900 metrów kwadratowych. Pierwsze wzmianki o obiekcie pochodzą z XIII wieku. Zamek składa się z 5 sypialni i 6 łazienek, a wszystko to możemy nabyć za 3,5 mln euro. Do tego w pakiecie otrzymamy ogród otoczony wielowiekowym kamiennym murem, a nawet prywatną kaplicę, która została odrestaurowana. Do dyspozycji mamy również wybrukowany taras, z którego bezpośrednio możemy się udać drewnianymi schodami prosto do naszej wieży, gdzie na parterze znajduje się pierwsza sypialnia. Charakteru nadaje oryginalny XIX-wieczny wystrój i stropy podtrzymywane drewnianymi belkami. W pozostałych sypialniach odnajdziemy XVIII-wieczne antyki i kominki. Dodatkowo mamy tu znowu prawdziwą gratkę – wybierając tę nieruchomość staniemy się także właścicielem gaju o powierzchni 4 hektarów, gdzie rośnie 470 drzew oliwnych.

Francuski Chateau w Bordeaux

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych