Top 5 nowych inwestycji, które rosną w Krakowie

Krakowski rynek mieszkaniowy rozwija się bardzo dynamicznie. Z pewnością stolica Małopolski należy też do najdroższych w Polsce pod kątem cen nieruchomości. Zobacz 5 nowych projektów, które rosną w Krakowie.

Autor: housemarket.pl 23 maja 2022 09:18

Krakowski rynek nieruchomości jest specyficzny. W dzielnicach, które do siebie przylegają, tak jak np. Stare Miasto i Prądnik Czerwony, ceny ofertowe za jeden metr kwadratowy mogą różnić się nawet o kilka tysięcy złotych. Różnice spowodowane są głównie lokalizacją i prestiżem adresu i budynku. Najwyższe ceny ofertowe mieszkań w Krakowie znajdziemy w tym momencie na Starym Mieście, Zwierzyńcu i Krowodrzy. Z kolei lokale o najniższych proponowanych cenach znajdziemy w dzielnicach oddalonych od centrum miasta, takich jak Bieżanów, Swoszowice czy Wzgórza Krzesławickie. W Krakowie działają najwięksi polscy deweloperzy, a oferta mieszkań jest dość szeroka. Oto nowe inwestycje, które powstają w Krakowie. 

1. Lokum Vista od Lokum Developer

Osiedle Lokum Vista położone jest w południowej części Krakowa, przy ul. Walerego Sławka. Projekt realizowany jest etapowo, do tej pory deweloper oddał do użytku blisko 500 mieszkań w tej inwestycji - wszystkie znalazły już swoich nabywców. W marcu deweloper uruchomił sprzedaż etapu IIIb. Powstaną tu kawalerki, lokale 2-pokojowe oraz 3-, a nawet 4-pokojowe mieszkania, które świetnie sprawdzą się dla rodzin z dziećmi czy osób poszukujących lokum z dodatkowym pomieszczeniem do zaaranżowania na domowe biuro lub sypialnię dla gości. Cała inwestycja obejmować będzie cztery etapy, które powstaną na działce o powierzchni 4,4 ha.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: KRAKÓW REMONTUJE PUSTOSTANY 

2. Bonarka Living od Echo Investments

Bonarka Living w Krakowie powstaje w sąsiedztwie centrum handlowo-usługowego Bonarka City Center oraz ponad dwuhektarowego rezerwatu przyrody. Pierwsze mieszkania zostały oddane lokatorom na przełomie 2021 i 2022 roku. Na terenie osiedla Bonarka Living mieszkańcy będą mogli korzystać z inteligentnych skrzynek pocztowych, ładowarki do samochodów elektrycznych, stojaków na rowery czy podziemnego garażu z boksami na jednoślady. Tak jak inne projekty dewelopera, ten również będzie pełen udogodnień oraz terenów wspólnych, takich jak place zabaw dla dzieci czy skwery, będące miejscem wypoczynku z dala od miejskiego pośpiechu. Cały projekt zakłada budowę 330 nowych mieszkań.

3. Viva Piast od Victoria Dom

Inwestycja Viva Piast powstaje przy ulicy Piasta Kołodzieja w krakowskich Mistrzejowicach. Cały projekt zakłada budowę 266 mieszkań w 3 budynkach wielorodzinnych. Na osiedlu przewidziano plac zabaw i liczne sklepy, dzięki czemu mieszkańcy będą mieli wszystko pod ręką. W pobliżu znajdują się atrakcyjne tereny rekreacyjne, takie jak Zalew Zesławicki czy Planty Mistrzejowickie, które oferują aktywne formy spędzania wolnego czasu dla całej rodziny.

4. Osiedle Górka Narodowa od Dom Development

Inwestycja Osiedle Górka Narodowa znajduje się na Prądniku Białym przy ul. Zauchy. Górka Narodowa to osiedle 5-piętrowych budynków, które zaprojektowano jako w pełni funkcjonalną część miasta. Wewnątrz kolejnych kwartałów powstaną ogólnodostępne, przestronne dziedzińce, obejmujące m.in. place zabaw dla dzieci w różnym wieku, strefę aktywności dla młodzieży oraz miejsca do wypoczynku. Ponadto, w parterach budynków znajdą się lokale usługowe.

5. Jerozolimska od Cordia Polska

Inwestycja Jerozolimska znajduje powstaje na Podgórzu przy ul. Jerozolimskiej. Inwestycja obecnie jest w trakcie budowy z planowanym na 3 kw. 2022 roku terminem oddania do użytkowania. Cały projekt składa się z 159 nowych mieszkań znajdujących się w 2 budynkach wielorodzinnych. Metraże mieszkań zostały przemyślane tak, by każdy mógł dopasować je do indywidualnych potrzeb. Oferta obejmuje zarówno kawalerki, jak i apartamenty czteropokojowe. Każde mieszkanie ma balkon. Dodatkowo do mieszkań na parterze, które są standardowo wyposażone w rolety antywłamaniowe, przylegają ogródki. Lokale są przystosowane do montażu klimatyzacji. W garażu podziemnym nie zabraknie miejsc parkingowych z możliwością ładowania samochodów elektrycznych. Wideodomofony i monitoring zagwarantują kontrolę i bezpieczeństwo, a dwie windy w każdym budynku komfort. Rowerownia z wózkownią pomoże oszczędzić przestrzeń prywatnego M. Na terenie osiedla powstanie też plac zabaw, zieleń niska wiaty rowerowe i ławki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych