TOP 7 nieruchomości na klifach

Kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt milionów – tyle potrafią kosztować apartamenty i rezydencje położone na klifach. Nieruchomości te łączy to, że są wystawione na sprzedaż, są imponujące, ale też są przeznaczone dla nietuzinkowych nabywców.

Autor: housemarket.pl 19 października 2021 16:22

Nieruchomości położone na stromym, skalistym klifie zapewniają bogate doświadczenia – bezpośredni, codzienny dostęp do morza, prywatne plaże czy magiczne widoki na ocean. Jest to jednak oferta przeznaczona dla osób bez lęku wysokości i lubiących szczyptę adrenaliny. Tym razem HRE Investments prezentuje zestawienie obiektów położonych na granicy morza i lądu, ale nie na bezpiecznej piaszczystej plaży lecz na wysokich, nadmorskich urwiskach.

Aleja Klifów Morskich

Pierwsza, a zarazem najdroższa nieruchomość w naszym zestawieniu to dom nad zatoką San Francisco. Nieruchomość położona jest przy ulicy o wymownej nazwie „Aleja Klifów”. Za 6 sypialni, 7 łazienek rozmieszczonych na 670 metrach kw. przyjdzie nam zapłacić 15,4 mln dolarów, czyli równowartość około 61 mln złotych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Płacąc te pieniądze zyskujemy również bezcenne widoki – z tarasu widoczny jest most Golden Gate, który łączy dwa brzegi cieśniny o tej samej nazwie. Nie bez znaczenia jest również prywatna piwnica mogąca pomieścić tysiąc butelek wina. Najciekawszą atrakcją jest prywatna plaża, na którą zejdziemy krętymi schodami przecinającymi nadmorski klif.

Między morzem a niebem

W zestawieniu nie może zabraknąć nieruchomości z rejonu Morza Śródziemnego. Nieruchomość położona na greckim półwyspie – zaledwie 10 minut od centrum Mykonos. Pomimo bliskości miasta apartament zlokalizowany jest w ekskluzywnym miejscu dającym poczucie prywatności. Życie na krawędzi na greckiej wyspie nie jest jednak tanie. Rezydencja, o której mowa, wyceniona została na prawie 13 mln dolarów, czyli równowartość około 51 mln złotych.

Fasada budynku wykonana z lokalnego kamienia idealnie łączy się z klifowym krajobrazem. Wnętrze również nawiązuje do lokalnego środowiska – pomieszczenia z marmurem, kamienne ściany, ozdobne łuki okienne. Dom podzielony jest na dwie rezydencje z siedmioma sypialniami z łazienkami, tarasami, siłownią, sauną, łaźnią parową. Dodatkowo w ogrodzie odnajdziemy dwa baseny i miejsce na grilla. Całkowita powierzchnia rezydencji to 1062 m kw. Wszystko otacza teren o powierzchni 1,5 ha.

Największą zaletą nieruchomości wydają się być tarasy, z których podziwiać można sąsiednie wyspy czy morskie zachody i wschody słońca. To wszystko można oglądać również z prywatnej przystani, do której dostaniemy się schodami prowadzącymi przez skały klifu.

Rezydencja na irlandzkim klifie

Przenieśmy się teraz z ciepłego regionu śródziemnomorskiego nad nieco chłodniejsze Morze Irlandzkie. Tutaj na malowniczej drodze klifowej znajdziemy 3 piętrową rezydencję o powierzchni 550 m kw. Do nieruchomości przynależy również ponad 0,5 ha ogrodu na szczycie klifu.

Z brzegu skalistego klifu podziwiać można rozległe widoki. Spoglądając na północ ujrzeć można bezkres Morza Irlandzkiego oraz zarys wysp, a także schodzące delikatnie do morza góry Mourne. W kierunku północno-zachodnim linię brzegową tworzą ujścia rzek i zabudowania portowe. Z kolei na południu znajdziemy wzgórza pokryte wrzosowiskami.

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych