TOP 7 nowych inwestycji mieszkaniowych w Warszawie

Choć ceny gruntów w Warszawie należą do najwyższych w kraju deweloperzy nie nadążają z przygotowywaniem kolejnych osiedli. Z roku na rok na rynek trafiają nowe inwestycje lub kolejne etapy projektów w budowie. Zobacz 7 nowych osiedli, które powstają w Warszawie.

Autor: housemarket.pl 12 listopada 2021 08:36

1. Aleje Praskie w Warszawie, Develia 

Aleje Praskie to projekt, który powstaje w warszawskiej Pradze Południe. W ramach projektu powstanie niemal 1200 mieszkań. W dwóch pierwszych budynkach znajdzie się 110 lokali o zróżnicowanych rozkładach, od funkcjonalnych kawalerek po przestronne mieszkania czteropokojowe. Miejsca parkingowe w podziemnych halach garażowych zostaną dostosowane do zamontowania ładowarek dla pojazdów elektrycznych. W parterowych kondygnacjach znajdą się także powierzchnie usługowe. Budowa zakończyć się ma w drugim kwartale 2024 roku.

2. Miasto Moje w Warszawie, Ronson Development 

Inwestycja realizowana jest na stołecznej Białołęce. W ramach VI etapu inwestycji powstaną dwa sześciokondygnacyjne budynki z 220 mieszkaniami z balkonami lub ogródkami oraz 8 lokali usługowych na parterze. Na kondygnacji podziemnej zaplanowano halę garażową z blisko 200 miejscami postojowymi, komórki lokatorskie oraz schowki na rowery. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Miasto Moje to flagowy projekt w portfolio Ronsona, zaprojektowany na ponad 1500 mieszkań łącznie. Cechą charakterystyczną inwestycji jest Pasaż Wisła, który został podzielony na strefy aktywności, z placami zabaw dla dzieci, siłownią plenerową, oraz strefy relaksu, w otoczeniu zieleni.

3. NOVÉLIA Bemowo w Warszawie, Bouygues Immobilier Polska

NOVÉLIA Bemowo znajduje się w Warszawie przy ulicy Wieśniaczej. To kameralny projekt, w którym powstanie 89 mieszkań. Metraże lokali dwu do czteropokojowych wahać się będą od 35 mkw. do 126 mkw. Atutem inwestycji jest lokalizacja zapewniająca dostęp do stacji metra Bemowo, która wraz z nowym odcinkiem linii M2 zostanie oddana do użytku w przyszłym roku. A ponadto, ekologiczne rozwiązania, m.in. panele fotowoltaiczne na dachu, oświetlenie LED w częściach wspólnych, a także system zagospodarowania wody deszczowej. NOVÉLIA Bemowo będzie gotowa w 1. kwartale 2024 roku.

4. Ursus Nova w Warszawie, FB Antczak 

Ursus Nova powstaje przy ul. Górna Droga w Warszawie. W ramach inwestycji realizowany jest nowoczesny 7-kondygnacyjny budynek zaprojektowany przez stołeczną pracownię KAPS Architekci. Mieszkaniom o powierzchni od 32 do 95 m kw. towarzyszyć będą m.in. przydomowe ogródki, balkony oraz przestronne tarasy. Integralną częścią inwestycji są także trzy lokale usługowe na parterze o powierzchni od 42 do 65 m kw., a także parking podziemny i naziemny, plac zabaw oraz kameralny skwer. Zakończenie budowy planowane jest w połowie 2022 roku.

5. Osiedle przy Bernardyńskiej w Warszawie, Apricot

Osiedle przy ul. Bernardyńskiej powstaje na Czerniakowie Południowym w Warszawie. We wrześniu firma Apricot zaprezentowała efekty prac nad koncepcją architektoniczną. Jak zapowiada, w ramach inwestycji oprócz mieszkań powstanie infrastruktura z której korzystać będą wszyscy mieszkańcy: ścieżki pieszo-rowerowe, parki sąsiedzkie, place zabaw, korty tenisowe i siłownie pod chmurką. Mieszkańcy zyskają dostęp do podstawowych usług - w parterach nowych budynków zaprojektowano ok. 800 metrów kw. powierzchni usługowych.

6. Metro Park w Warszawie, Home Invest

Inwestycja Metro Park powstaje przy Al. Słowiańska w Warszawie. Cały projekt zakłada budowę 120 mieszkań, o pow. od 19 do 70 mkw. Budynek będzie liczył 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną. W inwestycji zaplanowano miejsca postojowe w garażu podziemnym oraz komórki lokatorskie.

7. Złota Oksza w Warszawie, Profbud

Złota Oksza to osiedle zlokalizowane przy ulicy Zagłoby w warszawskim Ursusie. W ramach Osiedla Złota Oksza powstanie 280 mieszkań. Osiedle zwraca uwagę architekturą. Nowoczesna bryła niższej części idealnie komponuje się z okoliczną zabudową, jednak całość projektu posiada swój własny, indywidualny charakter. Przewagę bieli w górnej części budynku przełamią ciemniejsze, ceglane barwy u dołu, tworząc w ten sposób niezwykle estetyczną kompozycję. Charakterystycznym elementem łączącym wszystkie części inwestycji są wnętrza loggi w eleganckich jasnobeżowych odcieniach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych