Toruń dołączył do programu Mieszkanie Plus

Toruń podpisał z BGK Nieruchomości warunkową umowę dotyczącą budowy 324 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus.

wnp.pl

Autor: wnp.pl 13 marca 2017 14:19

Inwestycja realizowana w ramach programu Mieszkanie Plus ma pozwolić istotnie ograniczyć deficyt mieszkaniowy, który w Toruniu jest szacowany na ok. 2 tys. lokali.

Mieszkania powstaną w rejonie ulic Okólnej i Inowrocławskiej w dzielnicy Podgórz. Ich budowę sfinansuje fundusz zarządzany przez BGK Nieruchomości.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Szczegółowe analizy gruntów zgłoszonych do programu trwały od października 2016 r., kiedy to miasto Toruń, będące obecnie właścicielem nieruchomości, podpisało z BGK Nieruchomości wstępny list intencyjny.

Jak podkreślił Bartłomiej Pawlak, członek zarządu BGK Nieruchomości, przedsięwzięcie w Toruniu to pierwsza tak znacząca inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus.

Dodał, że misją BGK Nieruchomości jest zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem, także dla słabiej uposażonych rodzin.

- Nasi klienci to osoby o umiarkowanych dochodach, które z jednej strony nie kwalifikują się do uzyskania mieszkania komunalnego czy socjalnego, z drugiej zaś - nie mają szans na kredyt hipoteczny, czy też zakup mieszkania na obecnym rynku - wskazał Pawlak.

Podkreślił, że oferta spółki jest w pełni rynkowym i komercyjnie kalkulowanym produktem.

- Nasza współpraca z miastem Toruń pokazuje, że warto animować te obszary lokalnych gospodarek, które są ważne społecznie, a jednocześnie przynoszą wymierne korzyści ekonomiczne - zaznaczył Pawlak.

BGKN podał, że do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane niemal 390 zewnętrzne miejsca parkingowe. W pobliżu mieszkań znajdują się przedszkola, szkoły i dom kultury. Dojazd do centrum miasta komunikację miejską zajmie ok. 20 minut

Budowa pierwszych mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus ruszyła w grudniu 2016 r. w Białej Podlaskiej i Jarocinie. Inwestycje realizowane są na zasadach rynkowych, bez angażowania pieniędzy podatników.

Jak podkreśla BGKN, celem jest zapewnienie impulsu do rozwoju rynku mieszkaniowego, co pozwoli zniwelować obecny deficyt - w porównaniu ze średnią w Unii Europejskiej - wynoszący w całej Polsce około 3 mln lokali.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych