Toruń stawia na ulice osiedlowe

38 mln zł w ciągu najbliższych trzech lat chce wydać Toruń na budowę ulic osiedlowych. Mają powstawać szybciej i zgodnie z przyjętym przez toruńskich radnych planem – informuje torun.wyborcza.pl.

Autor: torun.wyborcza.pl 28 listopada 2016 15:01

Tylko w tym roku miasto zmodernizuje 45 ulic o łącznej długości nieco ponad 9 km za 13,2 mln zł. Do tej pory budowy i przebudowy dróg lokalnych trafiały do budżetu miasta z inicjatywy prezydenta, radnych, rad okręgów, zarządców nieruchomości, deweloperów i mieszkańców.

W ciągu najbliższych trzech lat miasto chce wydać około 38 mln zł na modernizację 73 dróg gminnych o łącznej długości 19,8 km. Na przyszły rok najdroższą zaplanowaną inwestycją jest budowa ul. Winnica za 1,2 mln zł. Około 1 mln zł ma kosztować przebudowa ul. Działowej od Strugi Toruńskiej do granicy miasta, św. Antoniego od Koziej do Szosy Chełmińskiej i Stawki Południowe od Andersa do Szuwarów. Urzędnicy podkreślają, że chociaż program powstał w oparciu o analizę i system punktowy, możliwe są w nim zmiany - informuje torun.wyborcza.pl.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych