Trwa 4 Design Days!

Zielona transformacja na rynku nieruchomości, renesans polskiego rzemiosła, Nowy Europejski Bauhaus – to niektóre tematy rozpoczynających się w Katowicach 4 Design Days. Czwartek i piątek to dni branżowe, sobota i niedziela – otwarte dla publiczności.

Autor: housemarket.pl 27 stycznia 2022 11:16

To największe w tej części Europy międzynarodowe wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. W programie znalazły się debaty o inspiracjach i trendach z udziałem czołowych polskich i zagranicznych architektów i projektantów, a także warsztaty, wystawy, konkursy i imprezy towarzyszące: Property Forum Śląsk, Property Design Awards oraz Dobry Design.

"Po roku przerwy wracamy do organizacji dni otwartych w ramach 4 Design Days, które stanowią źródło wiedzy i inspiracji przy aranżacji własnych przestrzeni mieszkalnych i komercyjnych. Będzie można wysłuchać praktycznych porad wnętrzarskich, zapytać ekspertów o nurtujące nas kwestie, a nawet samemu sprawdzić się w prostych czynnościach remontowych" - informuje współautorka programu 4 Design Days Małgorzata Burzec-Lewandowska.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Na wydarzenie zapraszamy mieszkańców regionu, a także wszystkich entuzjastów dobrego wzornictwa. Coś dla siebie znajdą tu nie tylko dorośli, ale również dzieci. Z myślą o najmłodszych przygotowaliśmy ciekawe warsztaty, które rozwiną ich zainteresowania" - dodał współautor programu Robert Posytek.

Jakie rośliny warto wybrać do salonu? Jak urządzić małą kuchnię? Jak stworzyć funkcjonalne miejsce do pracy zdalnej? To tylko część pytań, na które odpowiedzi ma przynieść cykl "Urządź się z Dobrzemieszkaj.pl. Recepta na wnętrza, o jakich marzysz!". Wydarzenie będzie również okazją do nauki umiejętności związanych z remontem mieszkania. Uczestnicy sesji "ABC DIY - wiele rzeczy możesz zrobić sam!" dowiedzą się, jak poprawnie ułożyć panele podłogowe, zamontować oświetlenie czy przykleić tapetę. Warsztaty z Dariuszem Wardziakiem (Darek Stolarz), najsłynniejszym polskim stolarzem, pokażą, jak przygotować ciekawe ozdoby z drewna, natomiast podczas zajęć z Jimim Ogdenem, gospodarzem popularnego programu "Rzeczy Od-Nowa", będzie można zobaczyć, jak dokonać renowacji mebli.

W trakcie wydarzenia będzie można również posłuchać o inspirujących realizacjach. Najlepsi polscy architekci i projektanci wnętrz przedstawią kulisy powstawania najciekawszych aranżacji przestrzeni i domów jednorodzinnych ostatnich lat. Z kolei osoby zastanawiające się nad stworzeniem własnej marki dowiedzą się, jak budować relację opartą na wartościach z architektami i projektantami. Moderatorami sesji będą m.in. Tomasz Pągowski, projektant, konstruktor, prowadzący programy o urządzaniu wnętrz: "Remont w 48h", "Projekt lokalny", "Bitwa o dom", a także Mirella Firchał-Kępczyńska i Marcin Kępczyński, projektanci, prowadzący program "Para w remont" na antenie HGTV.

Katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Instytut Dokumentacji Architektury Biblioteki Śląskiej zapraszają na wystawę archiwalnych zdjęć z budowy Spodka, pokazującą skomplikowane etapy realizacji oraz fragmenty montażu hali. Wystawy przygotowali również uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach, studenci Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej, a także Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych