Trwa EEC 2021. W programie dyskusje o nieruchomościach

Trwa 13. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Grono prelegentów jak co roku pełne jest niezwykłych osobistości.  Jak co roku w programie nie zabraknie też dyskusji o rynku nieruchomości mieszkaniowych.

Autor: housemarket.pl 14 września 2021 08:45

Prestiżowa, renomowana, od lat obecna na rynku gospodarczych eventów marka - Europejski Kongres Gospodarczy - w trudnym czasie pandemii pozostaje aktywna. Kongres jest istotną częścią debaty publicznej o polskiej i europejskiej gospodarce, co więcej poszerza zasięg oddziaływania dzięki zdalnej i hybrydowej formule. Wydarzenia od maja do września 2020 r. były adekwatną do niezwykłej sytuacji odpowiedzią organizatora na potrzebę dyskusji o gospodarczych problemach i wyzwaniach czasu pandemii.

POZNAJ CAŁY PROGRAM EUROPEJSKIEGO KONGRESU GOSPODARCZEGO 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W roku 2021 Europejski Kongres Gospodarczy przyjął formułę kilkumiesięcznej kampanii, obejmującej szerokie spektrum tematów gospodarczych i zróżnicowane formy aktywności – od wydarzeń – takich jak zorganizowana w lutym II edycja EEC Trends Online, poprzez publikację raportów, rozmowy i debaty poświęcone trendom kształtującym naszą najbliższą przyszłość, kolejną odsłonę EEC Online, która miała miejsce w terminie 24-25 maja br., aż po kulminację - 13. edycję Europejskiego Kongresu Gospodarczego, którą zaplanowano na 20-22 września 2021 r.

W trakcie tegorocznego wydarzenia nie zabraknie rozmów o kondycji rynku mieszkaniowego. 

RYNEK NIERUCHOMOŚCI
22 września 2021 r. | 13.30-15.00

Mieszkalnictwo i rynek. Stan obecny i prognozy.
Programy wsparcia rozwoju budownictwa mieszkaniowego (pakiet mieszkaniowy) oczami deweloperów. Nowe przepisy, unijne standardy (poprawy efektywności energetycznej budynków, termomodernizacja) - szansa i wyzwanie dla branży. Mieszkalnictwo - państwo i samorząd. Programy wsparcia rozwoju budownictwa mieszkaniowego. Najważniejsze trendy na rynku mieszkaniowym - inwestycje, wynajem, finansowanie. Nowe oczekiwania lokatorów, jakość życia, osiedla zrównoważone i kontakt z naturą, zielone technologie w budownictwie.  

Prelegenci dyskusji: 

Mateusz Brombosz, wiceprezes zarządu ds. prawno-administracyjnych Atal

Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol

Natalia Muturi, członek zarządu Mzuri, prezes Mzuri CFI

Konrad Płochocki, członek zarządu, dyrektor generalny, Polski Związek Firm Deweloperskich

Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic

Piotr Uszok, prezes Eko-Bryza

RYNEK NIERUCHOMOŚCI

22 września 2021 r. | 9.30-10.30

Nieruchomości. 2021 – rok, w którym rynek nieruchomości wróci do normalności?

Polskie nieruchomości kontra pandemia. Kto wygrał, a kto stracił? W jakiej perspektywie rynek centrów handlowych, biur i hoteli wróci do dawnych kształtów? Czy to najlepszy moment na inwestowanie w nieruchomości magazynowe? Prywatne akademiki, co-living, domy seniora czy PRS – kto okaże się czarnym koniem rynku alternatywnego? Jak długo będzie trwał boom na rynku mieszkaniowym? Które trendy żegnamy na zawsze, a które będą wyznaczać przyszłe kierunki rozwoju rynku?

Prelegenci dyskusji: 

Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savillis Polska

Maciej Dyjas, partner zarządzający, Griffin Real Estate

Michał Sapota, prezes zarządu Heritage Real Estate Investments

INFRASTRUKTURA I INWESTYCJE

22 września 2021 r. | 11.30-13.00

Budownictwo – zielone inwestycje
Odpady w budownictwie: zero waste, recykling, gospodarka cyrkularna. Od idei do realizacji. Zielone projekty: modułowe, poddające się przekształceniom, zasobo- i energooszczędne itp.). Technologie dla budynków zeroenergetycznych. Zrównoważone rozwiązania w inwestycjach infrastrukturalnych: na etapie procesu przygotowawczego, w materiałach i mediach, w hydrotechnice. Cyfrowe technologie wspierające zrównoważone budowanie.

Adam Ambrozik, corporate affairs manger, Velux Polska

Krzysztof Andrulewicz, executive director of business relations Aldesa

Cezary Godziuk, prezes zarządu Lotos Asfalt

Agnieszka Kalinowska-Sołtys, architekt, partner, członek zarządu APA Architekci, wiceprezes ds. środowiska i ochrony klimaty Stowarzyszenie Architektów Polskich

Andrzej Losor, członek zarządu, dyrektor ds. rozwoju sprzedazy i marketingu Górażdże Cement

ZAREJESTRUJ SIĘ NA EEC 2021 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych