Trwa modernizacja ul. Rewolucji 1905 r. w Łodzi

Trwa modernizacja ul. Rewolucji 1905 r. w Łodzi - jednej z ważniejszych w centrum miasta. Odnawiane są kamienice, w których powstaną w pełni wyposażone mieszkania. Zasadzona ma być zieleń, ulica zostanie przebudowana. Na kamienicach zamontowane będą też budki lęgowe dla jerzyków.

Autor: PAP 22 lutego 2021 14:31

Na poniedziałkowym spotkaniu z mediami prezydent Łodzi Hanna Zdanowska przypomniała, że remont ul. Rewolucji 1905 roku, która jest jedną z ważniejszych w centrum miasta, rozpoczął się w ub. roku. Prace prowadzone są etapami.

W pierwszym etapie zakres robót obejmował remont i naprawę kanalizacji, sieci wodnej, sieci gazowej oraz zabezpieczenie sieci grzewczej. Przebudowano także sieć elektryczną, wymieniając przy tym istniejącą infrastrukturę oświetleniową, która wyposażona została w czujniki zmierzchu regulujące poziom światła.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Drugi etap zakładał budowę chodników z płyt i kostki kamiennej. Następnie położona została nawierzchnia jezdni, jednocześnie zwężona do szerokości sześciu metrów. Przystanki komunikacji miejskiej zostały wyniesione i pokryte nawierzchnią antypoślizgową.

W ubiegłoroczne wakacje rozpoczął się kompleksowy remont trzech kamienic pod numerami 13, 15 i 17. Jak informuje Zdanowska, w trzech odnawianych budynkach powstaną w sumie 52 mieszkania komunalne, pięć lokali dla mikro-przedsiębiorców i dwie świetlice artystyczne z udogodnieniami dla dzieci z niepełnosprawnościami.

"Remonty są kompleksowe. Od piwnic po dachy, wzmacniamy stropy, wymieniamy stolarkę okienną i drzwiową, wymieniamy instalacje i montujemy te, których dotychczas brakowało, w tym ciepło systemowe. Urządzimy także podwórza kamienic. Zazielenimy je, zamontujemy, ławki, altany, oświetlenie tworząc miejsca na sąsiedzkie spotkania i pogawędki" - powiedziała prezydent.

Dodała, że na kamienicach zamontowane będą budki lęgowe dla jerzyków. Podwórka zostaną wyłożone kostkę kamienną.

Wartość inwestycji, która ma być zakończona w maju tego roku to prawie 21 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych