Twój garaż kusi złodzieja

Garaż to miejsce, w którym na co dzień przechowujemy nie tylko samochód, ale też rowery, sprzęty ogrodowe i akcesoria o przeznaczeniu sezonowym. Wszytko to czyni z garażu miejsce szczególnie interesujące z punktu widzenia złodzieja.

Autor: HouseMarket.pl 11 kwietnia 2017 15:22

Jak podają badania Policji z 2016 r., niemal 35 proc. Polaków obawia się włamań do mieszkań, domów i garaży. Złodzieje szczególnie lubią te ostatnie, bo właśnie z nich w prosty sposób mogą przedostać się do mieszkań.

Dobre zamknięcie to podstawa

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Niestety włamania i kradzieże bardzo często są wynikiem nieprawidłowego zabezpieczenia. Na ochronie domu nie ma co oszczędzać, a dobre produkty można kupić już za kilkadziesiąt złotych. W kwestii bezpieczeństwa jednym z najbardziej solidnych produktów są kłódki. To nimi zabezpieczamy drzwi do pomieszczeń, do których osoby trzecie nie powinny mieć dostępu.

– Wybierajmy takie, które przystosowane są do zastosowań zewnętrznych, o pogrubionym korpusie i wzmocnionym pałąku. Materiały te zapewniają skuteczną ochronę przed wierceniem czy piłowaniem. Równie polecane są kłódki odporne na działanie warunków atmosferycznych. Dzięki zastosowaniu powłoki z tworzywa sztucznego, która chroni korpus, pałąk i otwór klucza, ryzyko rdzewienia, wnikania kurzu i korozji jest ograniczone do minimum. Dla zwiększenia bezpieczeństwa stosuje się w nich podwójne zamknięcie – mówi Piotr Palewicz, ekspert marki Yale, lidera branży zabezpieczeń domowych. Cena takich kłódek to wydatek około 50 zł.

Złodziej na widoku

Kamery w gospodarstwach domowych sprawiają, że czujemy się bezpieczniej. Ich montaż zwiększa zatem nasz komfort, a to jest wartością trudną do przecenienia. Wybierajmy kamery, które posiadają sygnał wifi, dzięki któremu możemy widzieć wnętrze pomieszczenia na ekranie smartfona w czasie rzeczywistym. Dzięki funkcji IP możliwe jest rejestrowanie obrazu na karcie pamięci instalowanej w urządzeniu.

Jeżeli dojdzie już do włamania, dysponować będziemy materiałem dowodowym dla policji, która dzięki niemu łatwiej i szybciej ujmie sprawcę. Już sam fakt posiadania kamery może skutecznie zniechęcić włamywacza z próby wtargnięcia do naszego domu. Koszt takiego zabezpieczenia rozpoczyna się już od 500 zł, ale jego cena może dojść nawet do 2 tys. zł, w zależności na jak rozbudowany system się zdecydujemy.

Dźwięk zagrożenia

Podstawowym i dość typowym zabezpieczeniem naszych czasów są systemy alarmowe zarządzane zdalnie za pomocą smartfona. To urządzenia alarmowe, które wyposażone są w czujniki otwarcia drzwi i okien, kamerę rejestrującą zdjęcia i filmy, czujnik ruchu, podświetlenie w podczerwieni, czujnik dymu, czujnik wilgoci, syrenę alarmową i moduł komunikacyjny. Ich podstawową funkcją jest wykrywanie ruchu i informowanie właściciela o zdarzeniu mającym miejsce na posesji poprzez aplikację na smartfona.

- Montaż alarmu w garażu jest bardzo prosty i może być wykonany samodzielnie, a doskonale zwiększa bezpieczeństwo przechowywanych w nim rzeczy. Już sama syrena ma działanie prewencyjne. Umieszczona na zewnątrz budynku zwraca uwagę i sprawia, że wielu przestępców rezygnuje z próby włamania – mówi Piotr Palewicz.

Pamiętajmy o podstawach

Pamiętajmy, że przed kradzieżą ustrzec nas mogą także najprostsze środki ostrożności. Zamykajmy altankę i wejście do ogrodu na klucz. Tabliczka na bramie informująca o znajdującym się na posesji groźnym psie zniechęci złodzieja przed próbą włamania. Doceniając możliwości nowoczesnych rozwiązań pamiętajmy również o utrzymaniu dobrych stosunków z sąsiadami, którzy w razie wystąpienia sytuacji zagrożenia będą w stanie odpowiednio zareagować. Wszystkie te działania mimo, iż nie dadzą nam gwarancji bezpieczeństwa, skutecznie utrudnią złodziejowi jego pracę.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych