Tychy. Ruszy program „Zielone podwórka”

W Tychach ruszy 1 marca program „Zielone podwórka”. Za milion złotych będzie można zmienić osiedlowe podwórka i skwery w atrakcyjne tereny zielone z obiektami małej architektury np. ławkami czy stojakami na rowery.

Autor: HouseMarket.pl 23 lutego 2017 11:07

Pomysły na zagospodarowanie przestrzeni mogą zgłaszać tyszanie – obowiązuje jednak kilka zasad.

– Projekt może zgłosić każdy mieszkaniec Tychów, który ukończył 18 rok życia, ale projekt ten musi zostać poparty pisemnie przez co najmniej 15 pełnoletnich mieszkańców miasta. By dać szansę na wykonanie w ciągu roku kilku projektów przyjęliśmy zasadę, że koszt realizacji zadania nie może przekroczyć 150 tys. zł, przy czym min. 60 proc. kosztów projektu musi być przeznaczone na zieleń – mówi Daria Szczepańska – zastępca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak informuje tyski magistrat, teren, na którym ma być realizowane zadanie musi stanowić własność miasta Tychy i być nieobciążony na rzecz osób trzecich, tzn. nie mogą być zawarte na nim lub na jego części żadne umowy dzierżawy lub teren ten musi stanowić własność miasta i być oddany w użytkowanie wieczyste.

O tym, jakie projekty zostaną zrealizowane zdecyduje zespół, w skład, którego wchodzi m.in. miejski architekt krajobrazu, do którego o pomoc w przygotowaniu wniosku mogą się zwrócić osoby przygotowujące projekt.

– Chcemy pokazać, że piękny ogródek mogą mieć nie tylko właściciele domów czy mieszkańcy apartamentowców, ale także mieszkańcy zwykłych bloków i kamienic, które teoretycznie niewiele mają wspólnego z ogrodami. „Zielone podwórka” to nie tylko okazja do poprawy warunków i estetyki otoczenia budynków w których mieszkamy, ale także do większej integracji z sąsiadami. Integracja społeczna sąsiadów, poziom zaangażowania mieszkańców będą zresztą jednym z czynników branych pod uwagę przy ocenie zgłoszonych pomysłów – dodaje Daria Szczepańska.

Projekty można zgłaszać od 1 do 31 marca 2017 r. w Wydziale Komunalnym, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Tychy al. Niepodległości 49, VIII piętro, pok. 803.

Informacja o zwycięskich projektach zostanie ogłoszona do 8 maja 2017 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych