Tym żyli Czytelnicy HouseMarket.pl w 2016 r. TOP 10 najchętniej czytanych artykułów

Przedstawiamy 10 artykułów, które cieszyły się największym zainteresowaniem czytelników w 2016 r. na portalu HouseMarket.pl. Niekwestionowanym numerem 1 okazał się tekst o kredytach. Nie zabrakło też artykułów o nowych inwestycjach.

Autor: HouseMarket.pl 30 grudnia 2016 15:50

1. Kredyty frankowe nieważne z punktu widzenia prawa

NBP potwierdził, że kredyty pseudofrankowe w rzeczywistości oprocentowane są stawką WIBOR. Są pseudokredytami z wbudowaną transakcją CIRS. Oznacza to, że są nieważne z punktu widzenia prawa.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

2. Rewitalizacja daje budynkom drugie życie

Budowa Kozubnika jest prawdziwym projektem deweloperskim, bo przywraca świetność popularnego niegdyś ośrodka. Duch historii dostaje drugie, nowoczesne życie – twierdzi prezes Sawa Apartments Marian Okręglicki.

 

3. Home staging, czyli jak szybko sprzedać mieszkanie

Istotna jest harmonijna kolorystyka i brak osobistych przedmiotów takich jak rodzinne zdjęcia. Wnętrze ma być uniwersalne. Każdy musi się w nim czuć dobrze. Trochę jak w hotelu. Aranżacją mieszkań według tych zasad zajmuje się home stager.

 

4. Czym deweloperzy kuszą klientów?

Mieszkanie dostępne w programie MdM, zamknięty rachunek powierniczy, a także finansowanie nieruchomości w systemie płatności 10/90 - to tylko niektóre elementy podnoszące komfort zakupu własnych czterech kątów od dewelopera.

 

5. Praga nowym zagłębiem mieszkaniowym premium

Praga, dzielnica Warszawy, którą jeszcze niedawno deweloperzy i ich klienci omijali z daleka, odgrywa coraz większą rolę na stołecznym rynku mieszkań. HouseMarket.pl prezentuje najciekawsze inwestycje realizowane na prawym brzegu Wisły.

 

6. Dom na Jurze ubrany w kosze z wapieniem

Główna bryła budynku wykończona została siatkami wypełnionymi lokalnym wapieniem. Dzięki temu dom wtapia się w pełen ostańców skalnych krajobraz otuliny Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.

 

7. Komfort House. Apartamenty blisko centrum Ełku i jeziora

Realizowany w Ełku przez Rutkowski Development Komfort House to apartamenty w pobliżu centrum Ełku, ale jednocześnie blisko jeziora i zieleni. Inwestycja zawiera 83 mieszkania od 29,38 mkw. do 101, 17 mkw. Inwestor planuje kolejne trzy budynki.

 

8. Dom z ruchomymi balkonami

W Teheranie powstał dom, który wciąż się zmienia. Przypominające drewniane pudełka tarasy w lecie otwierają się do słońca, a zimą są zamknięte.

 

9. Dom z piasku i ziemi, który pachnie oceaniczną bryzą

Rezydencja na Kostaryce powstaje przy użyciu pionierskiej metody irańskiego architekta Nadera Khaliliego. Podstawowym budulcem ścian są worki wypełnione mieszanką ziemi, piasku i cementu, pełniącego rolę stabilizatora.

 

10. Dom w kształcie bryły węgla? Tylko na Śląsku

Formalnie odbiega od budynków w najbliższej okolicy. Pozbawiony wszelkich zdobień i pastelowego oblicza zwraca uwagę radykalną formą i asfaltowym kolorem. W dodatku, w zależności od pory roku i trajektorii słońca zmienia swój odcień.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych