Ukraińskie rodziny znalazły dom na warszawskiej Pradze

Dawna siedziba PepsiCo przy ulicy Zamoyskiego w Warszawie to kolejna przestrzeń, która stała się tymczasowym domem dla ukraińskich rodzin. W kwietniu br. koncern zawarł porozumienie z nowym właścicielem obiektu - trójmiejskim deweloperem Moderna Holding, na mocy którego pracownicy firmy PepsiCo z Ukrainy i ich rodziny mogą tymczasowo zamieszkać w budynku. Docelowo na tym terenie ma powstać nowa przestrzeń mieszkalna.

Autor: housemarket.pl 22 kwietnia 2022 10:30

Wsparcie dla ukraińskich rodzin

Wiele osób z Ukrainy znalazło w ostatnich latach zatrudnienie w polskich firmach. Po wybuchu wojny w Ukrainie ich bliscy znaleźli się w potrzasku. Mogli oni liczyć na wsparcie swoich pracodawców. Porozumienie zawarte przez PepsiCo z trójmiejskim deweloperem jest przykładem takiego działania. Pomimo tego, że firma PepsiCo nie jest już właścicielem budynku, jego nabywca, Moderna Holding, zagwarantował możliwość użytkowania lokali przez uciekające przed wojną rodziny pracowników PepsiCo.

- W obliczu obecnej sytuacji w Ukrainie oraz wielu dramatycznych historii, z jakimi przyszło zetknąć się tym ludziom, naturalną rzeczą było zapewnienie im schronienia. Dlatego natychmiast przystaliśmy na propozycję prezesa PepsiCo – komentuje inicjatywę Adam Małaczek, prezes zarządu Moderna Holding.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Dzięki życzliwości firmy Moderna mogliśmy stworzyć motel dla pracowników nasze firmy z Ukrainy i ich rodzin. W naszej dawnej siedzibie schronienie znalazło już ponad 90 gości, w tym rodzice z dziećmi, dziadkowie i ich bliska rodzina. To dowód na to, że stosowanie dobrych praktyk jest możliwe nie tylko w obszarze biznesu, ale również w zakresie odpowiedzialności społecznej – mówi o współpracy Michał Jaszczyk, prezes zarządu i dyrektor generalny PepsiCo.

Doskonała lokalizacja

Nieruchomość o której mowa to teren wraz z zabudowaniami o łącznej powierzchni niemal 5,5 tys. mkw. Zlokalizowana jest w dzielnicy Praga Południe – jednej z najbardziej rewitalizowanych, postindustrialnych dzielnic Warszawy. W sąsiedztwie znajduje się Park Skaryszewski oraz kultowa fabryka Wedla. W pobliżu są stacje metra oraz kolejki, Stadion Narodowy, oraz przystanki tramwajowe i autobusowe, co sprawia, że teren ten jest doskonale skomunikowany z centrum Warszawy.

Przyszłość biurowca przy Zamoyskiego

Trójmiejski deweloper, który kupił nieruchomość znany jest z prestiżowych realizacji zarówno na terenie Warszawy, jak i Trójmiasta. W przyszłości zamiast biur zamierza tu stworzyć nową przestrzeń mieszkalną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych