Ulica Kozielska w Katowicach w czasie metamorfozy. Ruszył remont elewacji Śląskich Kamienic

Ulica Kozielska w Katowicach cieszyła się złą sławą. Jednak rusza tutaj rewitalizacja kamienic. Czy uda się odczarować to miejsce? 8 grudnia ruszył remont elewacji.

Autor: Housemarket.pl 10 grudnia 2021 10:33

Miasto Katowice cały czas się rozwija, powstają nowe miejsca pracy, obiekty sportowe, kulturalne i społeczne, sadzi się zieleń, poprawia warunki komunikacyjne. Dużo się też buduje, ale co najważniejsze – remontuje zabytkowe budynki. Śródmieście pięknieje w oczach i staje się także coraz bardziej komfortowym i bezpiecznym miejscem do zamieszkania.

Jednym z miejsc owianym złą sławą jest ul. Kozielska znajdująca się właśnie w Śródmieściu Katowic. Ulica rozpoczyna swój bieg krzyżując się z ulicą Mikołowską, a kończy wpadając w Raciborską. Mieszczą się tu kamienice mieszkalne – a w nich także lokale usługowe czy placówki medyczne. Przy ulicy Kozielskiej znajduje się także zabytkowy cmentarz żydowski.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 Obecnie w kamienicach o numerach 5,7,9 trwa sprzedaż mieszkań, a już wkrótce nieruchomość przejdzie także ogromną metamorfozę. To wszystko dzięki działaniom spółki Śląskie Kamienice. Już 8 grudnia rozpoczęto prace związane z elewacją.

Plan jest ambitny – odczarowanie złej opinii i pokazanie potencjału miejsca. Czy to się uda? Bardzo możliwe, ponieważ na tej samej ulicy planowana jest także duża inwestycja dewelopera. Samo miejsce jest bardzo dobrze skomunikowane, w bezpośrednim sąsiedztwie z dworcem, galerią handlową, dużym, zielonym parkiem oraz licznymi punktami usługowymi, a mimo wszystko boczna droga od Mikołowskiej nie cieszyła się dotychczas zainteresowaniem deweloperów.

Ten skrawek Śródmieścia Katowic spowiła na jakiś czas czarna mgła. Sprawę w swoje ręce wzięli prywatni przedsiębiorcy oraz pozostali mieszkańcy. Odnowiono elewacje niektórych kamienic, pojawili się nowi lokatorzy, stare opuszczone lokale wynajęły firmy usługowe. Zaczęto dostrzegać potencjał inwestycyjny – dogodną lokalizację, duży plac po dawnej rzeźni, korzystne ceny mieszkań. Mimo, że Kozielska nie ma jeszcze wypracowanego dobrego wizerunku to wg portalu SonarHome, średnia cena mieszkania tu wynosi 6 tys. zł., czyli całkiem korzystnie patrząc na ogólne ceny mieszkań w Śródmieściu. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych