Van der Vorm Vastgoed przejmuje od Quelle Lokum inwestycję w Krakowie. Będą mieszkania na wynajem

Van der Vorm Vastgoed zamknął negocjacje dotyczące kolejnej inwestycji deweloperskiej. Holenderski fundusz zakończył podpisanie kilku umów przedwstępnych na zakup lokali w ramach tzw. transakcji Greendustry przy ulicy Romanowicza w centrum Krakowa. Nabyte mieszkania będą przeznaczone na wynajem długoterminowy.

Autor: housemarket.pl 12 sierpnia 2022 13:36

  • Van der Vorm Vastgoed Group jest jednym z wiodących, prywatnych holenderskich funduszy inwestycyjnych z siedzibą w Rotterdamie.
  • Projekt inwestycyjny Greendustry znajduje się przy ulicy Romanowicza w krakowskiej dzielnicy Podgórze.
  • Inwestorem projektu jest Quelle Lokum.

Greendustry to miejsce stworzone dla osób ceniących spokój, ale nadal chcących mieszkać blisko centrum miasta. Podgórze bywa nazywane przez krakowian "miastem w mieście", ze względu na liczne tereny zielone, mnogość niszowych restauracji, pubów i kawiarni czy bliskość Bulwarów Wiślanych. Wyjątkowy charakter dzielnicy wynika również z jej uwarunkowań historycznych; wszak w czasie II wojny światowej przez Podgórze przebiegała właśnie granica żydowskiego getta, co oznacza, że do dziś w stanie oryginalnym przetrwało tam wiele starych kamienic, budynków czy nawet fragmentów muru. Komplementarne połączenie nowoczesnych rozwiązań stosowanych w branży deweloperskiej z wielowiekowymi zabytkami wymaga od dewelopera wyjątkowej staranności i dobrego smaku. Całość musi nie tylko spełniać swoje użytkowe zadanie, ale także wpisywać się w charakter wyjątkowej przestrzeni miejskiej. Dlatego deweloper “Quelle Lokum” stał się stroną transakcji, z którą grupa zdecydowała się na współpracę.

 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Van der Vorm Vastgoed Group jest jednym z wiodących, prywatnych holenderskich funduszy inwestycyjnych z siedzibą w Rotterdamie. Spółka posiada nieruchomości na terenie całej Unii Europejskiej: w Holandii, Belgii oraz Francji, Wielkiej Brytanii i Polsce. Z każdą kolejną inwestycją fundusz sukcesywnie realizuje strategię społecznie odpowiedzialnego dewelopera, działającego zgodnie z obowiązującym prawem i stawiającego czoła wyzwaniom, którymi próbuje nas zaskoczyć branża.

Przedwstępne umowy zakupu lokali przy ul. Romanowicza zostały zawarte na początku sierpnia br. w Krakowie pomiędzy funduszem a wspomnianym wcześniej Quelle Lokum.

Planowany termin przekazania lokali przypada na II kwartał 2023 roku.

Polska - strategiczny rynek

- Greendustry to inwestycja, z której jesteśmy szczególnie dumni, ponieważ doskonała lokalizacja nieruchomości spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagającego najemcy. Doskonale rozwinięta struktura komunikacyjna, gwarantująca dojazd do centrum Krakowa w niespełna 10 minut oraz bliskość Kazimierza – klimatycznej, bogatej kulturowo dzielnicy miasta, czyni ją niezwykle atrakcyjną. To właśnie ten aspekt zwrócił szczególną uwagę Van der Vorm Vastgoed Group, ze względu na długoterminowy charakter najmu lokalu zakupionego w ramach inwestycji. Zawsze na pierwszym miejscu stawiamy komfort potencjalnych najemców, podchodząc indywidualnie do każdej oferty inwestycyjnej. W naszych nowych transakcjach chcemy pomóc najemcom, zmniejszając zużycie energii poprzez inwestycje w rozwiązania z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz udogodnienia związane z podejmowaniem codziennych prac domowych - mówi Margarethe van der Vorm, dyrektor działu inwestycji.

Margarethe van der Vorm powiedziała również, że Van der Vorm Vastgoed Group od lat postrzega Polskę jako rynek strategiczny. Greendustry nie jest pierwszym tego typu projektem, gdyż fundusz zrealizował już kilkanaście podobnych inwestycji tego typu w rejonie Warszawy i Krakowa. Van der Vorm stawia na poszerzenie swojej oferty o nowoczesne lokale, wykończone “na wysoki standard” przy jednoczesnym zachowaniu przystępnej równowagi cenowej.

- Współpracujemy z zaufanymi firmami i podwykonawcami. Nasza kadra specjalistów dopełnia wszelkich formalności związanych z zarządzaniem, utrzymaniem i ochroną portfela nieruchomości. W tej i innych inwestycjach doradzali nam specjaliści z kancelarii prawnej "KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy". To właśnie dzięki wsparciu prawników z działu nieruchomości udało nam się zrealizować wiele projektów na przestrzeni kilku lat naszej współpracy. Profesjonalne podejście do zleconych kancelarii działań pozwoliło nam zrealizować transakcje, które początkowo wydawały się niezwykle trudne; jak np. warszawska “La Praga” czy niedawny zakup zabytkowej kamienicy w centrum krakowskiego Starego Miasta, którą przekształciliśmy w luksusowy aparthotel - Margarethe van der Vorm. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych