Victoria Dom: branża mieszkaniowa jest silna, w trudnym momencie damy radę

- Sytuacja może nieco ograniczyć popyt na rynku pierwotnym, ale nie spodziewamy się gwałtownych zmian. Mieszkania wydają się być bezpieczną inwestycją. Dodatkowo popyt wynikający z czynników demograficznych będzie wspierał rynek mieszkaniowy w dużych aglomeracjach - uspokaja Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victoria Dom

Autor: housemarket.pl 24 marca 2020 08:16

W opinii Waldemara Wasiluka, wiceprezesa Victoria Dom, branża budowlana charakteryzuje się dość długim cyklem produkcyjnym, a "zaburzenia" nie mają tak istotnego wpływu, jak w przypadku innych branż.

- Zakładamy, że ceny mieszkań utrzymają się na stabilnym poziomie. W pojedynczych przypadkach oczywiście deweloperzy mogą mieć przejściowe trudności z płynnością i będą sprzedawać mieszkania na niższej marży, obniżając w ten sposób ceny o kilka procent - powiedział Waldemar Wasiluk. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pytany o obawy związane z sytuacją wyjaśnia, że w tym czasie utrudnieniem dla branży może okazać się wydłużenie procesów administracyjnych związanych z przygotowaniem dokumentacji do budowy. Wpływ na sytuację w branży może mieć też polityka banków w zakresie finansowania mieszkań w okresie spowalniającej gospodarki.

- Potrzebne są przede wszystkim zdecydowane działania rządu i opracowanie skutecznego pakietu pomocowego dla rynku. Już teraz widać, że małe i średnie firmy mają problemy płynnościowe. Część z nich może nie przetrwać tej wyjątkowej sytuacji gospodarczej, a to przełoży się na zatrudnienie i osłabienie popytu na mieszkania - mówi Waldemar Wasiluk.

Zapewnia, że biura Victoria Dom na dzień dzisiejszy pracują, a firma bez trudu przestawiła się na pracę zdalną.

- Byliśmy do tego dobrze przygotowani, bo już od dawna spora część klientów preferowała kontakt online - wyjaśnił Waldemar Wasiluk.

Zgodnie z planem przebiegają też prace na placach budowy.

- Wszystkie projekty są realizowane. Prowadzimy obecnie kilkanaście inwestycji. W przygotowaniu mamy kolejne przedsięwzięcia w Warszawie, ale chcemy też wejść na nowe rynki w Polsce. W naszym biznesie nic się nie zmienia. Victoria Dom koncentruje się na budowie mieszkań dostępnych cenowo w segmencie popularnym. Mamy bogaty bank ziemi, na którym możemy dostarczać stałą ofertę przez co najmniej kolejnych kilka lat - mówi Waldemar Wasiluk. 

 

 

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych