Victoria Dom weszła na rynek PRS

Victoria Dom zawarła pierwszą transakcję pakietowej sprzedaży mieszkań do luksemburskiego funduszu Vivion. Umowa obejmuje dwa budynki powstałe w ramach Osiedla Metro Połczyńska na warszawskim Bemowie. Deweloper posiada kilka kolejnych projektów, które może zaoferować funduszom inwestującym na rynku najmu instytucjonalnego.

Autor: housemarket.pl 23 lutego 2022 13:32

Deweloper Victoria Dom sfinalizował pierwszą transakcję pakietowej sprzedaży mieszkań do funduszu inwestującego na rynku najmu instytucjonalnego PRS (ang. Private Rented Sector). Umowa zawarta z luksemburską firmą Vivion obejmuje dostarczenie lokali w dwóch budynkach powstałych na Osiedlu Metro Połczyńska przy ulicy Kopalnianej na warszawskim Bemowie.

- Sfinalizowaliśmy pierwszą umowę sprzedaży mieszkań do funduszu inwestującego w nieruchomości przeznaczone pod najem instytucjonalny. Przy lekkim schłodzeniu nastrojów na rynku pierwotnym obsługa sektora PRS jest atrakcyjną alternatywą na utrzymanie zakładanych poziomów sprzedaży. Aktualnie mamy w realizacji kilka kolejnych projektów, które możemy zaoferować funduszom w ramach pakietowej sprzedaży – podkreślił Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Zarządu Victoria Dom.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Oferta spółki koncentruje się na kompaktowych i funkcjonalnych mieszkaniach, które są dobrze skomunikowane z innymi częściami miasta. Takie lokale, posiadające jednocześnie rozbudowaną strefę powierzchni wspólnych w postaci placów zabaw czy terenów zielonych, są najchętniej wybierane zarówno przez osoby kupujące na własne potrzeby oraz pod wynajem. Nieruchomości mieszkaniowe są cały czas traktowane jako jedna z najlepszych form inwestycji oraz lokat kapitału.

Victoria Dom w minionym roku sprzedała na polskim rynku łącznie 1607 mieszkań. To o 6 proc. więcej niż w poprzednim roku, kiedy zakontraktowano 1522 lokale. Victoria Dom posiada rozbudowany bank ziemi systematycznie uruchamiając nowe inwestycje i kolejne etapy popularnych osiedli. W Polsce aktualnie realizuje projekty na terenie aglomeracji warszawskiej i krakowskiej. Dodatkowo Victoria Dom rozwija działalność w Niemczech prowadząc ekspansję w Berlinie oraz Lipsku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych