Victoria Dom widzi oznaki odbudowującego się popytu

Victoria Dom w pierwszym kwartale br. sprzedała 311 mieszkań. To porównywalny poziom do kontraktacji zrealizowanej w ostatnich trzech miesiącach minionego roku. Zdaniem dewelopera widoczny na rynku kilkunastoprocentowy wzrost cen mieszkań oraz drożejące kredyty ostudziły popyt klientów, który jednak stopniowo zaczyna się odbudowywać. W tym roku Victoria Dom zakłada, że sprzeda podobną lub niecą niższą liczbę lokali względem zeszłego roku.

Autor: housemarket.pl 05 kwietnia 2022 12:23

  • Victoria Dom w pierwszych trzech miesiącach tego roku utrzymała sprzedaż lokali na poziomie z poprzedniego kwartału.
  • Na odbudowę popytu na nowe mieszkania wpływa ograniczona dostępność używanych mieszkań na wynajem w związku z dużym napływem uchodźców do Polski.
  • Victoria Dom w 2021 roku sprzedała na polskim rynku łącznie 1607 mieszkań. Spółka zamierza w skali całego roku osiągnąć sprzedaż na porównywalnym lub nieco niższym poziomie do zrealizowanego w minionym roku. 

Victoria Dom, w ramach działalności prowadzonej na polskim rynku, w ciągu trzech pierwszych miesięcy br. podpisała 311 umów deweloperskich i płatnych umów rezerwacyjnych. Utrzymany został w ten sposób poziom sprzedaży zrealizowany w poprzednim kwartale, czyli w ostatnich trzech miesiącach 2021 r., kiedy zakontraktowanych zostało 316 lokali.

- W pierwszych trzech miesiącach tego roku utrzymaliśmy sprzedaż lokali na poziomie z poprzedniego kwartału. Oceniamy to pozytywnie w sytuacji systematycznego wzrostu cen mieszkań oraz kroczących podwyżek kosztów kredytu, co wpływa na ograniczenie zdolności kredytowej klientów. Od połowy marca widzimy jednocześnie powolne odbudowywanie się popytu na mieszkania, przy już wyższych o kilkanaście procent poziomach cenowych w porównaniu do zeszłego roku. Klienci zdają sobie sprawę, że spadku cen raczej nie będzie, a mała podaż nowych projektów oraz rosnące koszty budowy mogą bardziej powodować ich dalszy wzrost. Z kolei dla osób posiadających gotówkę inwestycje w nieruchomości cały czas pozostają atrakcyjną formą lokaty kapitału. Na odbudowę popytu na nowe mieszkania wpływa także bardzo ograniczona dostępność używanych mieszkań na wynajem w związku z dużym napływem uchodźców do naszego kraju. W efekcie zakup nowego lokalu na rynku pierwotnym dla wielu osób jest najlepszym rozwiązaniem – powiedział Waldemar Wasiluk, Wiceprezes Zarządu Victoria Dom.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: VICTORIA DOM ZWIĘKSZYŁA SPRZEDAŻ MIESZKAŃ

Zdaniem Wiceprezesa Zarządu spółka zamierza w skali całego roku osiągnąć sprzedaż na porównywalnym lub nieco niższym poziomie do zrealizowanego w minionym roku. Victoria Dom w 2021 roku sprzedała na polskim rynku łącznie 1607 mieszkań. Victoria Dom posiada rozbudowany bank ziemi systematycznie uruchamiając nowe inwestycje i kolejne etapy popularnych osiedli. W Polsce aktualnie realizuje projekty na terenie aglomeracji warszawskiej i krakowskiej. Dodatkowo Victoria Dom rozwija działalność w Niemczech prowadząc ekspansję w Berlinie oraz Lipsku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych