Viking łączy w sobie moc czerpaną z natury

Intuicyjny w obsłudze, bezpieczny i ekologiczny – właśnie taki jest miejscowy ogrzewacz pomieszczeń Viking, wyprodukowany firmę Kratki.pl. Łączy w sobie moc czerpaną z natury.

Autor: HouseMarket.pl 30 maja 2017 14:40

Pellety są najbardziej ekologicznym paliwem dostępnym na rynku. To sprasowane pod wysokim ciśnieniem odpady drzewne o wysokiej kaloryczności. Zapewniają dużą ilość ciepła i produkują śladowe ilości pyłów podczas spalania. Pellety nie brudzą urządzenia i spalają się niemal całkowicie – popiół z popielnika wybiera się w przypadku pelletów zaledwie raz na kilka tygodni. Są też stosunkowo tanie – 1 tona pelletów to wydatek ok. 800 zł wraz z dostawą do domu. Przechowywanie ich nie jest uciążliwe – granulki pakowane są w plastikowe worki 15 kg.

Ogrzewanie bez wysiłku

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Viking wykorzystuje pellety w sposób całkowicie zautomatyzowany. Dzięki wbudowanemu podajnikowi i systemowi sterowania wymaga minimum pracy i zaangażowania użytkownika. Praca z piecem skupia się na obsłudze intuicyjnego, dotykowego panelu, na którym ustawia się wybrany z trzech możliwych tryb pracy. Termostat pozwala na wybór i utrzymanie temperatury w pomieszczeniu. Natomiast typ programowalny umożliwia zaplanowanie dziennej i tygodniowej pracy urządzenia. Tryb ręczny pozwala na pięciostopniową regulację poziomu mocy ogrzewacza. Pellet wsypuje się do wbudowanego zasobnika, który może pomieścić 15 kg paliwa i samodzielnie go dawkuje. Zakres mocy ogrzewacza 2,5 – 8 kW.

Bezpieczeństwo i moc

Viking jest wyposażony w system czujników gwarantujących bezpieczną i prawidłową pracę. W przypadku, gdy nastąpi zanik ciągu, przegrzanie pieca lub po prostu zabraknie paliwa, ogrzewacz poinformuje nas o tym sygnałem dźwiękowym oraz wyświetli odpowiedni komunikat na wyświetlaczu sterownika. Ogrzewacz posiada dwa niezależnie pracujące wentylatory, z których pierwszy jest odpowiedzialny za odpowiednie ciśnienie w odcinku kominowym, natomiast drugi wymusza cyrkulację ciepłego powietrza wzdłuż tylnej ściany komory spalania.

Viking posiada króciec dolotu powietrza, dzięki któremu doprowadzane jest świeże powietrze z zewnątrz budynku. Dodatkowo, dla efektywniejszego spalania, urządzenie posiada przepływomierz, który w wąskim zakresie reguluje ilość obrotów wentylatora wyciągowego odpowiadającego za dopływ powietrza do paleniska, co ma bezpośredni wpływ na jakość procesu spalania.

Minimalistyczny design

Viking przeznaczony jest do pomieszczeń mieszkalnych. Jego niezwykle prosty design i niewielkie rozmiary sprawiają, że urządzenie sprawdzi się niemal w każdej aranżacji. Zastosowanie szyby dekoracyjnej typu glass nadaje ogrzewaczowi eleganckiego i nowoczesnego wyglądu. Krawędzie szklanych formatek poddawane są obróbce szlifowania z polerowaniem. Dzięki temu szkło pozbawione jest nierówności i ostrości. Rozwiązanie optycznie powiększa front pieca. Ponadto dzięki systemowi czystej szyby (kurtyna powietrza) ograniczone jest odkładanie się sadzy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych