W 2022 roku deweloperzy wybudują mniej mieszkań?

W tym roku deweloperzy zaplanowali budowę niespotykanie małej ilości mieszkań. To o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent mniej niż w styczniu ubiegłego roku i pierwszych miesiącach kolejnych lat wstecz - informuje Strefa Biznesu.

Autor: strefabiznesu.pl 15 marca 2022 10:04

Jak zaznacza Strefa Biznesu, w tym roku sektor mieszkaniowy zmaga się z wieloma czynnikami, które mogą wpłynąć na zatrzymanie podaży mieszkań. Wysoka inflacja, wysokie stopy procentowe, zawirowania COVID-owe, wojna w Ukrainie - to tylko niektóre z niesprzyjających sektorowi okoliczności. Eksperci uważają, że dla utrzymania cen deweloperzy zrewidują swoje plany inwestycyjne na 2022 rok i znacznie ograniczą liczbę nowych inwestycji i mieszkań oddanych do użytku.

Jak czytamy, deweloperzy nie udzielają informacji na temat tego czy zaczną budować mniej. Inaczej jest w przypadku sektora premium. Serwis cytuje wypowiedz Bartosza Kuźniara, prezesa zarządu Lokum Deweloper, który wyjaśnia, że dynamika sprzedaży i jej wielkość będzie w dużej mierze zależna od tego, jak klienci zareagują na wyższe koszty wytworzenia mieszkań. Jak wyjaśnia przedstawiciel firmy, z uwagi na wzrost cen mieszkań i stóp procentowych realizacja planów na ten rok będzie wyzwaniem. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych