W. Brytania: z powodu suszy kolejna firma zakazuje używania węży ogrodowych

Z powodu "bezprecedensowych warunków pogodowych" i najniższego od 2005 r. poziomu wody w Tamizie firma Thames Water - operator sieci wodociągowej w Londynie i dolinie Tamizy - ogłosiła w środę wprowadzenie od przyszłego tygodnia zakazu używania węży ogrodowych.

Autor: PAP 18 sierpnia 2022 09:07

  • Wielka Brytania z powodu suszy ogranicza zużycie wody.
  • Zabronione będzie korzystanie z węży podłączonych do sieci wodociągowej do takich czynności jak podlewanie ogrodów, mycie samochodów lub czyszczenie domów, a tym.
  • Za złamanie zakazu grozi kara do 1000 funtów.
  • Zakaz wejdzie w życie 24 sierpnia, ale Thames Water wezwała klientów, by już teraz oszczędzali wodę tak bardzo, jak to możliwe.

Thames Water jest szóstym operatorem sieci wodociągowych w Anglii i Walii, który albo już wprowadził taki zakaz, albo ogłosił, że zacznie on obowiązywać w ciągu najbliższych dni, ale jest spośród nich największym - na obszarach obsługiwanych przez tę firmę mieszka ok. 15 mln osób.

Zakaz został wprowadzony mimo tego, że od początku tygodnia w Wielkiej Brytanii mają miejsce intensywne opady i w dużej części kraju obowiązuje ostrzeżenie przed burzami. Jednak trwające wcześniej upały i wyjątkowo niskie opady w lipcu i pierwszych dwóch tygodniach sierpnia spowodowały, że gleba jest wyjątkowo twarda i sucha, a w efekcie woda zamiast w nią wsiąkać, szybko po niej spływa. W miniony piątek w dużej części Anglii ogłoszono suszę.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

Firma Thames Water poinformowała, że podczas zeszłotygodniowej fali upałów popyt na wodę wzrósł do najwyższego poziomu od 25 lat, każdego dnia dostarczała do klientów 2,9 mld litrów wody, a na terenach, gdzie były wyjątkowo wysokie temperatury, popyt był nawet o 50 proc. wyższy niż zwykle o tej porze roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych