W Bydgoszczy dłużnicy czynszowi pracują

Od roku istnieje w Bydgoszczy możliwość odpracowania zaległości w opłatach za czynsze w lokalach komunalnych. Do tej pory wpłynęło ponad 70 wniosków od osób chcących skorzystać z programu. Odpracowano już dług na łączną kwotę ponad 130 tys. zł.

Autor: HouseMarket.pl 06 kwietnia 2017 14:43

Zgoda na odpracowanie zaległości uwarunkowana jest m. in. regularnymi opłatami bieżącymi, a maksymalna roczna kwota odpracowania nie może przewyższać 20 tys. zł (z programu nie mogą skorzystać najemcy posiadający zadłużenie za okres krótszy niż 6 miesięcy).

Wynagrodzenie za wykonywane prace wyliczane jest w oparciu o stawkę 1/168 wynagrodzenia minimalnego, bądź minimalną stawkę za godzinę pracy (jeżeli taka zostanie ustalona ustawą), jednak nie będzie to kwota niższa niż 12 zł.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak przypomina bydgoski urząd miasta program realizowany jest przy udziale jednostek miejskich. Zlecenia na doraźne prace pochodzą w dużej mierze od szkół, przedszkoli czy żłobków. Najemcy korzystający z programu wykonują drobne prace porządkowe, remontowe, ogrodnicze oraz inne zajęcia pomocnicze. Do końca ub. r. sześciu rodzinom udało się w całości odpracować swoje zadłużenie. Najwyższa odpracowana kwota długu wyniosła 17,4 tys. zł – umożliwiło to wykonanie kompleksowego remontu korytarza w jednej z bydgoskich szkół.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych