W Elblągu nadal obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe

Rękaw przeciwpowodziowy, który rozstawiono w nocy na Bulwarze Zygmunta Augusta w Elblągu, będzie utrzymywany jeszcze przez jakiś czas, aż do uspokojenia sytuacji pogodowej i obniżenia poziomu wody w rzece Elbląg - podał w poniedziałek elbląski magistrat.

Autor: PAP 31 stycznia 2022 10:16

W niedzielę wieczorem prezydent Elbląga wprowadził na terenie miasta stan pogotowia przeciwpowodziowego w związku przekroczeniem - wynoszącego 610 cm - stanu alarmowego na rzece Elbląg.

Jak poinformował w poniedziałek elbląski magistrat, według najświeższych pomiarów wykonanych po godz. 8, poziom wody w rzece Elbląg wynosił 608 cm, a tendencja stanu stanu wody jest spadkowa.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W nocy na Bulwarze Zygmunta Augusta rozstawiony został rękaw przeciwpowodziowy. "Będzie on utrzymywany jeszcze przez jakiś czas, aż do uspokojenia się sytuacji pogodowej i obniżenia poziomu wody w rzece Elbląg" - przekazał urząd miasta.

Jak zaznaczono, poziom wody w tej rzece jest na bieżąco monitorowany przez pracowników miejskiego departamentu bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego oraz straż pożarną.

Strażacy wzmacniali i monitorowali wały przeciwpowodziowe, w związku z przekroczeniem w niedzielę wieczorem stanów alarmowych, również m.in. w Nowakowie. Miało to związek ze zjawiskiem tzw. cofki. Występuje ona, gdy wiatr wiejący z północy wpycha wodę z Zalewu Wiślanego do rzeki Elbląg i dalej do jeziora Druzno. Według poniedziałkowych danych, obecnie w okolicach Elbląga stan alarmowy jest przekroczony jedynie na stacji pomiarowej na Nogacie w Nowotkach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych