W II kwartale 2021 roku ruszy nabór wniosków o lokale z Mieszkania Plus w Dębicy

W drugim kwartale 2021 r. rozpocznie się nabór wniosków o zawarcie umowy najmu na mieszkania, które powstają w Dębicy (Podkarpackie) w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Radni miejscy określili już kryteria tego naboru.

Autor: PAP 22 grudnia 2020 09:52

Mieszkania powstają w Dębicy przy ul. Ratuszowej. Jest to wspólna inwestycja dębickiego magistratu i spółki PFR Nieruchomości. Wspólny będzie także nabór przyszłych najemców.

W pierwszym etapie wnioski będą weryfikowane w oparciu o kryteria społeczne, które przyjęła rada miasta. Zgodnie z treścią uchwały na najwięcej punktów mogą liczyć ci, którzy nie są właścicielami mieszkania ani domu jednorodzinnego oraz obecni lokatorzy mieszkań komunalnych, którzy zdecydują się je zwolnić. Premiowane będą również rodziny z dziećmi, osoby odprowadzające podatek dochodowy w Dębicy czy też zatrudnione na terenie powiatu dębickiego.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak poinformował burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, promowani będą przede wszystkim mieszkańcy miasta oraz młode rodziny z dziećmi. Podkreślił, że inwestycja jest realizowana zgodnie z harmonogramem.

"Cała infrastruktura jest tutaj na miejscu, a odległość do szkoły, przedszkola czy sklepu sprawia, że jest to bardzo dobra lokalizacja. Mieszkańcy są zainteresowani tą inwestycją, a świadczą o tym telefony do urzędu miasta. Zakładamy, że nabór ruszy w drugim kwartale przyszłego roku" - dodał Szewczyk.

Mieszkania powstaną w trzypiętrowych budynkach. Średni metraż lokalu wyniesie ok. 50 m kw. Wszystkie lokale, czyli ponad 200, zostaną wykończone w standardzie podstawowym.

Jak zaznaczyła Krystyna Wąchała-Malik z zarządu PFR Nieruchomości, lokale udostępnione najemcom będą gotowe do wprowadzenia. "Wystarczy tylko zainstalować kuchnię i wnieść meble. Cieszę się, że zostały przyjęte kryteria naboru. Liczę, że ta inwestycja przyczyni się do lepszego życia mieszkańców i rozwoju miasta" - dodała.

Prace budowlane ruszyły jesienią 2019 roku i pomimo pandemii przebiegają zgodnie z harmonogramem. Docelowo wszystkie mieszkania będą wykończone w określony w projekcie sposób - ściany i sufity zostaną pomalowane na biało, na podłogach będą panele i płytki. Łazienki zostaną wyposażone w niezbędną armaturę i ceramikę. Zgodnie z umową inwestycja ma być gotowa w lipcu 2021 r.

W ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, w części, którą realizuje PFR Nieruchomości, w budowie jest obecnie ponad 2200 mieszkań w dziesięciu lokalizacjach - m.in. w Katowicach, Radomiu i Krakowie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych