W Piszu powstał budynek socjalny dla 17 rodzinPAP - 08 lutego 2021 08:35


Zakończyła się budowa dwupiętrowego budynku socjalnego, w którym zamieszka 17 rodzin - poinformował Urząd Miejski w Piszu (woj. warmińsko-mazurskie). Na wartą blisko 2,5 mln zł inwestycję gmina uzyskała dofinansowanie Banku Gospodarstwa Krajowego.

Jak przekazał piski magistrat, budynek socjalny przy ul. Nidzkiej przeszedł już odbiór techniczny i wkrótce ma zamieszkać tam 17 najbardziej potrzebujących rodzin. To pierwszy dom wielorodzinny na cele socjalne zbudowany przez tę mazurską gminę z wykorzystaniem własnych i zewnętrznych środków finansowych.

Na nowych lokatorów czekają mieszkania o powierzchni od 27 do 52 m kw., składające się - w zależności od metrażu - z pokoju, salonu z aneksem kuchennym, łazienki i przedpokoju. Przy wejściu do budynku jest podjazd dla wózków inwalidzkich. W pobliżu wybudowano plac zabaw i parking.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Łączny koszt przedsięwzięcia sięga prawie 2,5 mln zł, z czego 35 proc. to uzyskane przez gminę Pisz dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Gmina wybudowała też nową drogę o nawierzchni bitumicznej i chodniki przy ul. Nidzkiej. Połowę środków na inwestycję wartą ponad 550 tys. zł pozyskano z Wojewódzkiego Funduszu Dróg Samorządowych.