W Rzeszowie powstaną ogrody kieszonkowe

W Rzeszowie zagospodarowane zostaną nowe skwery, na których powstaną tzw. ogrody kieszonkowe. Nowe, zielone miejsca pojawią się na Placu Farnym i przy ul. Chmaja.

Autor: PAP 07 kwietnia 2021 13:24

Projekty obu skwerów są już gotowe, przygotowali je pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej (ZZM) w Rzeszowie. Wykonanie nowych aranżacji zieleni planowane jest na przełomie czerwca i lipca.

Jak poinformowała dyr. ZZM Aleksandra Wąsowicz-Duch, oprócz dwóch parków kieszonkowych pojawią się także inne, nowe aranżacje w Rzeszowie oraz dodatkowe nasadzenia na już istniejących terenach.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak podała, w tym roku w stolicy Podkarpacia sadzone będą głównie m.in. róże, szałwie omszone, jeżówki purpurowe, rozchodniki okazałe i trawy ozdobne. Nie zabraknie też drzew i krzewów, będą to m.in. graby pospolite, klony, grusze drobnoowocowe, sosny górskie, jałowiec sabiński, berberys thunberga, rozplenica japońska, miskanty- chiński i cukrowy, hortensje bukietowe i ogrodowa.

Rośliny, jak podkreśliła Wąsowicz-Duch, dostosowane będą do wymagających warunków miejskich, ale są tak dobrane pod względem kompozycyjnym, aby zapewniały atrakcyjny wygląd zieleńców przez cały rok. Dodatkowo wybierając gatunki roślin, miejscy specjaliści zajmujący się zielenią, położyli duży nacisk na to, aby było jak najwięcej roślin miododajnych. "W ten sposób wzbogacamy bazę pokarmową dla pszczół, trzmieli, motyli i innych owadów zapylających, a to ważne dla nas wszystkich" - dodała dyr. rzeszowskiego ZZM.

W minionym roku na terenach zieleni miejskiej posadzonych zostało w Rzeszowie 28 tys. drzew, krzewów, bylin, pnączy i traw ozdobnych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych