W Rzeszowie trwa budowa pompowni oraz sieci wodociągowej

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie buduje w rejonie ul. Przemysłowej pompownię wody oraz sieć wodociągową. Obie inwestycje kosztować będą ok. 3,5 mln zł.

Autor: PAP 03 września 2021 15:21

Budowa pompowni jest konieczna, aby zapewnić wodę nowemu rzeszowskiemu osiedlu Carpatia, które powstaje przy łączniku ulic Podkarpackiej i Przemysłowej z trasą S19. Do tej pory na tym terenie nie było niezbędnej infrastruktury dostarczającej media.

Jak podkreślił prezes MPWiK w Rzeszowie Marek Ustrobiński, to bardzo ważna inwestycja.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Nie tylko ze względu na zaopatrzenie nowego osiedla, ale także dlatego, że nasze sieci doprowadzane do osiedla Carpatia przejdą przez inne działki. Sieci kanalizacyjna i wodociągowa to istotny element uzbrojenia terenu. Dzięki nim dotychczas mało atrakcyjne działki staną się ciekawym terenem inwestycyjnym w południowo-zachodniej części miasta" - przekonuje.

W sumie osiedle Carpatia ma składać się z dwóch 17-piętrowych budynków oraz siedmiu 5-piętrowych. MPWiK zapewni przyszłym mieszkańcom wodę i odbierze ścieki. Dlatego konieczne jest tam wybudowanie 1200 metrów sieci wodociągowej. Inwestycja kosztować będzie ponad 1,8 mln zł i powstanie do końca br.

Trwa już także budowa pompowni wody dla tego osiedla, będzie kosztować blisko 1,7 mln zł. Pompownia będzie miała jedną kondygnację o powierzchni ponad 95 metrów kwadratowych. Będzie tam pracować siedem pomp, które będą w stanie przepompować 576 metrów sześciennych wody na godzinę. Zakończenie budowy pompowni zaplanowano na 15 grudnia br.

Natomiast na tym terenie już wybudowano sieć kanalizacji sanitarnej - ponad 1300 metrów, która kosztowała blisko 1,5 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych