W Słupsku powstanie zbiornik retencyjny

Podziemny zbiornik retencyjno-rozsączający o pojemności blisko 15 tys. m3 powstanie przy ul. Szczecińskiej w Słupsku. Zarząd Infrastruktury Miejskiej podpisał umowę z wykonawcą, firmą ZIMAR z Bytowa – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka pasowa magistratu Monika Rapacewicz.

Autor: PAP 11 października 2021 16:58

Z przekazanych przez magistrat informacji wynika, że nad budowanym zbiornikiem retencyjno-rozsączającym o pojemności blisko 15 m3 powstanie nowa płyta boiska wraz z systemem nawadniania murawy przy wykorzystaniu retencjonowanej wody opadowej. Wokół boiska wykonana zostanie bieżnia.

Rapacewicz przekazała, że zadanie zrealizuje firma ZIMAR z Bytowa, z którą Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku (Pomorskie) podpisał już umowę z początkiem października. W ciągu 240 dni inwestycja powinna być gotowa do użytku. Prace będą kosztować 19,1 mln zł.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Budowa zbiornika przy ul. Szczecińskiej jest jednym z działań w ramach projektu "Zarządzanie wodami opadowymi na terenie zlewni rzeki Słupi". Jego celem jest zabezpieczenie Słupska przed skutkami deszczy nawalnych oraz nadmierną ilością wód roztopowych poprzez rozbudowę systemu kanalizacji deszczowej o zbiorniki retencyjne i obiekty małej retencji, a także zmniejszenie powierzchni nieprzepuszczalnych.

Wartość całego projektu wynosi ponad 30,5 mln zł, w tym prawie 19,4 mln zł wynosi unijne dofinansowanie z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych