W Toruniu więcej mieszkań niż w Bydgoszczy

Jak informuje Urząd Statystyczny w Bydgoszczy w ubiegłym roku w województwie kujawsko-pomorskim oddano do użytku ponad 6,7 tysiąca mieszkań. To o 7,5 procenta więcej niż przed rokiem.

Autor: HouseMarket.pl 03 sierpnia 2016 12:18

W 2015 roku najwięcej lokali oddano do użytkowania w podregionach bydgosko-toruńskim (52,1 proc.), grudziądzkim (16,1 proc.), inowrocławskim (13,5 proc.) i włocławskim (12,8 proc.). Wśród miast na prawach powiatu najlepsze wyniki zanotowano w Toruniu (1109 mieszkań) i Bydgoszczy (940). We Włocławku oddano do użytku 178 lokali, a w Grudziądzu 148 – podlicza Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego liczba przekazanych do użytkowania mieszkań w skali kraju wzrosła o 3,2 procent. W Polsce oddano do użytku 147,7 tysiąca mieszkań.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Blisko 60 procent nowych lokali w województwie kujawsko-pomorskim powstało w budownictwie indywidualnym, a prawie jedna trzecia w budownictwie przeznaczonym na sprzedaż lub wynajem. Znacznie mniej mieszkań powstaje w budownictwie społecznym czynszowym (5,4 proc.), budownictwie komunalnym (1,8 proc.) oraz budownictwie zakładowym (44 lokale – 0,6 proc.)

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych