W Zakopanym ceny mieszkań pną się na szczyty

W 2017 roku w Zakopanem panowało wyraźne ożywienie na rynku nieruchomości, które zaczęło się na wiosnę. Popyt był tak duży, że w czasie wakacji pośrednicy nie mieli już czym handlować w zakresie lokali mieszkalnych i to zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym.

Autor: Alicja Pietrowska 25 stycznia 2018 09:55

Na rynku pierwotnym mieszkania zeszły na pniu. Jak wynika z analizy Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości braki mieszkań w tym segmencie spowodowały znaczny wzrost cen oraz zwrot uwagi inwestorów na rynek wtórny. 

- Konsekwencją znacznego ożywienia na rynku nieruchomości jest znaczny wzrost cen oferowanych we wszystkich segmentach rynku, jak również pojawienie się na rynku ofert sprzedaży gruntów z pozwoleniem na budowę w zakresie budownictwa wielomieszkaniowego oczywiście w kosmicznych cenach - czytamy w raporcie Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W chwili obecnej ceny lokali na rynku pierwotnym w Zakopanem wahają się w granicach od 15 do 20 tys za mkw w centrum miasta oraz 10-15 tys za mkw w okolicach. Aktualnie jak podaje raport w rejonie planowanych jest kilkanaście inwestycji. Zróżnicowanie tych obiektów jest ogromne - od obiektów kilkulokalowych, po budynki z 200 lokalami mieszkalnymi. Szacuje się, że do końca br. w Zakopanym i okolicach może pojawić się nawet 500 lokali na sprzedaż. 

Rok 2017 to również hossa na rynku mieszkań wtórnych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych