Wadowice: budowa wodociągu w Kleczy jest na półmetkuPAP - 30 października 2020 13:36


Pierwsi mieszkańcy mogą już podłączać nieruchomości do nowej sieci kanalizacyjnej w Kleczy Dolnej - poinformował w piątek wadowicki magistrat. W gminie trwa budowa wodociągu i hydroforni. Samorząd podał, że inwestycja jest na półmetku. Potrwa do lata 2021 r.

"Inwestycja Wadowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, która docelowo obejmie Kleczę Dolną, Kleczę Górną i Barwałd Dolny, jest już na półmetku. (…) Zlikwiduje ona problemy z dostępem do wody we wschodniej części gminy Wadowice. Jej ukończenie w czerwcu 2021 r. będzie oznaczało, że siecią objętych zostanie 82 proc. powierzchni gminy. Obecnie jest to 74 proc." - podał samorząd w komunikacie.

"Po zakończeniu budowy dostęp do kanalizacji uzyska ponad 3 tys. mieszkańców Kleczy Dolnej, Kleczy Górnej i Barwałdu Dolnego oraz wiele zakładów pracy, które znajdują się w tym regionie" - powiedział burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przedstawicielka magistratu Małgorzata Targosz-Storch poinformowała, że wykonawca prac zakończył obecnie budowę 11,2-km odcinka sieci kanalizacji sanitarnej. Pozostała część, na którą składa się 13,5 km sieci oraz budowa pompowni ścieków, ma się zakończyć w czerwcu 2021 r.

Targosz-Storch dodała, że wartość całego projektu to 23,5 mln zł, z czego 13 mln zł stanowi dotacja z funduszy UE.