Wadowice planują budowę dwóch bloków komunalnych

Gmina Wadowice wybuduje w najbliższych latach dwa bloki komunalne. Przedstawicielka magistratu Małgorzata Targosz-Storch poinformowała w niedzielę PAP, że jeszcze w tym roku samorząd ogłosi przetarg na projekt techniczny.

Autor: PAP 10 października 2021 18:06

"Gmina Wadowice wkrótce ogłosi przetarg na projekt techniczny dwóch bloków komunalnych. Pieniądze na ten cel zostały już zabezpieczone w budżecie w wieloletnim planie finansowym. Chcielibyśmy, aby jeszcze w tym roku została podpisana umowa z wykonawcą" - powiedziała w rozmowie z PAP Małgorzata Targosz-Storch.

Przedstawicielka magistratu podała, że samorząd zamierza wybudować dwa bloki w Choczni. Staną na działkach należących do gminy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Stoi tam już jeden blok komunalny. Są w nim 33 mieszkania, w tym 11 socjalnych i 22 komunalne. W nowych dwóch blokach powstałoby ok. 70 mieszkań" - powiedziała Targosz-Storch.

Samorząd Wadowic chciałby, aby projekty został wykonane w przyszłym roku. Później ogłoszony zostanie przetarg, który wyłoni wykonawcę prac. Gmina będzie szukała funduszy zewnętrznych, aby sfinansować to zadanie.

Małgorzata Targosz-Storch powiedziała, że kolejka czekających na mieszkanie komunalne w Wadowicach liczy niespełna 50 nazwisk. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych