Waldemar Olbryk, Archicom: Priorytetem jest jakość, a nie liczba zrealizowanych inwestycji

Przez ostatnie lata Archicom przeszedł wiele przemian. Zmienił się też rynek. Jak bardzo różnią się od siebie dzisiejsza rzeczywistość od tej sprzed lat? O tym mówi Waldemar Olbryk, prezes zarządu Archicom.

Autor: housemarket.pl 30 czerwca 2022 08:22

  • W 2021 roku Archicom połączył się z Echo Investment.
  • Synergia wpłynęła na zmiany w firmy, m.in. w kwestii usprawnienia etapów procesu deweloperskiego, digitalizacji, a także wykorzystania nowoczesnych rozwiązań technologicznych.
  • Firma realizuje inwestycje we Wrocławiu, a także w innych zakątkach Polski we współpracy z Echo.
  • Deweloper w czerwcu rozpoczął czwarty etap sprzedaży mieszkań w inwestycji Planty Racławickie zlokalizowanej we wrocławskiej dzielnicy Krzyki.

W historii Archicom miało miejsce wiele przełomowych momentów. Która z podjętych decyzji miała największy wpływ na rozwój firmy?

Milowym krokiem, który w ostatnich latach znacząco wpłynął na tempo rozwoju Archicom, była zeszłoroczna fuzja z Echo Investment. Połączyły nas wspólne wartości i spójna wizja budownictwa zorientowanego na potrzeby mieszkańców, które doprowadziły do oficjalnego zacieśnienia więzi pomiędzy organizacjami. Stworzyliśmy tym samym przestrzeń do wzajemnej wymiany wiedzy i doświadczeń, co w konsekwencji warunkuje nieustanny wzrost jakości naszych usług. Synergia wpłynęła na zmiany w funkcjonowaniu naszej firmy na wielu płaszczyznach i dotyczy m.in. usprawnienia poszczególnych etapów procesu deweloperskiego, digitalizacji, a także wykorzystania nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które zwiększają komfort pracy, jakość obsługi klientów i przyspieszają rozwój kompetencji naszych pracowników. Podjęcie decyzji o strategicznej współpracy w ramach Grupy usprawniło również naszą ekspansję. Zachowaliśmy wyłączność działań na wrocławskim rynku mieszkaniowym, umacniając wypracowaną pozycję lidera, realizując przy tym inwestycje mieszkaniowe w innych zakątkach Polski we współpracy z Echo.

Jak oceniają Państwo połowę 2022 roku? Jak wygląda sprzedaż w Archicom?

W pierwszym kwartale 2022 r. nie odnotowaliśmy istotnych zmian w wynikach sprzedażowych względem analogicznego okresu sprzed roku. Aktualnie widzimy wydłużony czas niezbędny do podjęcia decyzji zakupowej, co z pewnością wiąże się z trudnym otoczeniem, w którym funkcjonujemy. Wyższe stopy procentowe, które warunkują ograniczoną zdolność kredytową, mają z pewnością długookresowy wpływ na sprzedaż.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Obecne okoliczności rynkowe nie opóźniły żadnej z naszych realizacji. Zgodnie z planem w czerwcu rozpoczęliśmy kolejny, czwarty etap sprzedaży mieszkań w inwestycji Planty Racławickie zlokalizowanej we wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Na nabywców czeka dziś około 170 mieszkań – na tym osiedlu – o zróżnicowanej powierzchni, funkcjonalnym układzie i najwyższym standardzie wykończenia.

Jakie są Państwa plany na najbliższy czas?

Jesteśmy deweloperem obecnym na rynku od 35 lat, podczas których okoliczności rynkowe zmieniały się diametralnie. W związku z tym prowadziliśmy z sukcesami naszą działalność zarówno w czasie wysokiej podaży, jak i niskiego popytu w obszarze nieruchomości mieszkaniowych. Swoista niepewność, która obecnie charakteryzuje rynek, nie wymaga od nas zmiany strategii. Ugruntowana pozycja i wiele lat doświadczenia umożliwiają nam jednocześnie elastyczność w zakresie dopasowywania aktualnej oferty do rzeczywistego popytu. Niezmiennie priorytetem pozostaje dla nas jakość, a nie liczba zrealizowanych inwestycji. Chcemy dostarczać klientom produkt w pełni odpowiadający ich oczekiwaniom i zapewnić kompleksowe doradztwo oraz wsparcie przez cały czas trwania współpracy.

Z początkiem lipca startują Państwa z kwartalnym konceptem "Lato w stylu SMART". Czego dokładnie dotyczy?

Po raz kolejny wyjdziemy naprzeciw potrzebom naszych klientów. Będą oni mogli skorzystać z dwóch atrakcyjnych promocji. Usługa Flat To Go umożliwia samodzielne zaaranżowanie wystroju wnętrza przy pomocy intuicyjnego konfiguratora online, a następnie wykończenie pod klucz z gwarancją stałej ceny, przez sprawdzonego partnera. Wiąże się to nie tylko z oszczędnością czasu, ale także ograniczeniem kosztów o nawet 13 tys. zł. Druga opcja uwzględnia stworzenie kompleksowego systemu inteligentnego domu, który umożliwia zdalne zarządzanie oświetleniem, temperaturą czy też systemem audio. Zniżka na spersonalizowany system Fibaro sięga nawet 7 tys. zł.

W nadchodzącym kwartale planują Państwo również cykliczne rozmowy o różnorodnych aspektach rynku nieruchomości...

Poprowadzi je Anita Makowska, analityk Archicom, która wraz z zaproszonymi gośćmi - architektami, analitykami, doradcami finansowymi, kredytobiorcami - przybliży zainteresowanym tajniki aranżacji funkcjonalnych wnętrz, innowacyjnych rozwiązań technologicznych wpływających na komfort użytkowania lokalu, funkcjonowania branży deweloperskiej, finansowania zakupu mieszkania, trendów w obszarze nieruchomości mieszkaniowych i innych tematów, które są dla klientów najbardziej interesujące. Poprzez organizację spotkań chcemy inspirować i edukować naszych mieszkańców, odpowiadając na nurtujące ich pytania dotyczące nieruchomości.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych