Warszawa: miejska aplikacja przypomni o wywozie śmieci

Nowa funkcja w miejskiej aplikacji Warszawa 19115 powiadomi mieszkańców o terminie wywozu odpadów. Użytkownicy mogą teraz już nie tylko sprawdzić terminy odbioru śmieci pod wybranym adresem, ale także ustawić przypomnienia o tych terminach.

Autor: PAP 01 września 2022 10:34

  • Dotychczas w aplikacji można było tylko sprawdzić harmonogram odbioru odpadów z danej nieruchomości.
  • Teraz można również ustawić przypomnienie o terminie odbioru.
  • Funkcja te jest bardzo przydatna, szczególnie, że różne frakcje odbierane są w różnych terminach.

Nowa funkcja będzie szczególnie przydatna dla właścicieli domków jednorodzinnych oraz zarządców terenów, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych.

W aplikacji można zapoznać się z zasadami segregacji, a wyszukiwarka przypomni, gdzie co wyrzucić. Można też zgłosić swój pomysł na zmiany w mieście. Korzystający z aplikacji sprawdzą też adresy punktów, w których mieszkańcy mogą zostawić bezpłatnie odpady do unieszkodliwienia lub odzysku. Są również adresy aptek, które przyjmują przeterminowane leki i termometry rtęciowe.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Można również sprawdzić stan powietrza w Warszawie z monitorowanych punktów pomiarowych, a także lokalizację i dostępne miejsca parkingowe, inne niż te wyznaczone w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.

 

Przez aplikację mieszkańcy mogą też zgłosić np. źle parkujące samochody lub niedziałające latarnie. Jednak ta funkcja spotyka się z krytyką, gdyż nie jest na bieżąco uaktualniania.

Na stronie: https://warszawa19115.pl/o-aplikacji-mobilnej można znaleźć więcej informacji o darmowej Aplikacji Warszawa 19115.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych