Warszawa: można już składać wnioski o dotację dla ekoinwestycji

Od 1 września można składać wnioski o wsparcie finansowe m.in. na likwidację azbestu, usunięcie zbiorników bezodpływowych i tzw. małą retencję - poinformował w poniedziałek stołeczny ratusz.

Autor: PAP 05 września 2022 15:22

  • Warszawa dofinansuje ekoinwestycje.
  • Można składać wnioski o wsparcie finansowe na likwidację azbestu, usunięcie zbiorników bezodpływowych i tzw. małą retencję.
  • O pomoc mogą wnioskować m.in. osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe czy przedsiębiorcy.

Wnioski należy składać osobiście w dowolnym Wydziale Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy, w kancelarii ogólnej Urzędu przy Al. Jerozolimskich 44 lub w Biurze Ochrony Środowiska przy pl. Bankowym 2. Można również wysłać pocztą na adres: Urzędu m.st. Warszawy - Biuro Ochrony Środowiska Al. Jerozolimskie 44, 00-024 Warszawa.

O pomoc mogą wnioskować m.in. osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe czy przedsiębiorcy. Podmiot składający wniosek musi mieć udokumentowane prawo do zarządzania nieruchomością. Początek wykonania inwestycji nie może odbyć się przed podpisaniem umowy o udzielenie dotacji.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

Wysokość dofinansowania zależna jest od rodzaju inwestycji. W przypadku usunięciu azbestu dofinansowanie może wynosić do 100 proc., z kolei wykonanie małej retencji do 80 proc. rzeczywistych kosztów inwestycji. Nabór wniosków potrwa do 31 marca 2023r.

Więcej informacji można znaleźć na stronie um.warszawa.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych