Warszawa na globalnej mapie luksusowych inwestycji

Otwarcie Złotej 44 dodatkowo sprawi, że stolica Polski zyska miejsce na światowej mapie najbardziej luksusowych nieruchomości i przyciągnie zainteresowanie tych, którzy szukają bezpiecznych możliwości lokowania kapitału z dużą stopą zwrotu.

Autor: HouseMarket.pl 26 października 2016 10:06

Właśnie taką pewność dają apartamenty z segmentu super-premium. Średnia stopa zwrotu z wynajmu wysokiej jakości apartamentu w Warszawie może wynieść nawet ok. 7,5 proc., podczas gdy w Londynie tylko 2 proc. do 5 proc., w Paryżu czy Berlinie 3 proc. do 4 proc. Przy czym cena jaką trzeba zapłacić za tego typu produkt jest w Warszawie osiem razy niższa niż w Londynie i trzy razy niższa niż w Paryżu. Aktualnie obserwowana dynamika rozwoju warszawskiego rynku nieruchomości super-premium jest bardzo podobna do sytuacji, która miała miejsce kilka lat temu w Berlinie.

Dodatkowo eksperci oceniają, że dziś na zainteresowanie klientów i ostateczną decyzję zakupową ogromny wpływ mają właśnie tak niestandardowe udogodnienia jak części wspólne budynku przeznaczone na przestrzeń rekreacyjną.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Inwestorzy lokujący kapitał w nieruchomości zdają sobie sprawę jak ważna jest ich niepowtarzalność. Dziś w budynkach apartamentowych najczęściej pojawiają się strefy fitness czy relaksu z niewielką siłownią lub jacuzzi. W inwestycjach o dużej skali znacznie częściej spotkać możemy np. basen, czy nawet całe piętra rekreacyjne. Elementy te w procesie zakupowym mogą być z jednej strony czynnikiem wyróżniającym w skali rynku, a z drugiej strony, przy zbliżonych parametrach ofert, elementem przesądzającym o wyborze konkretnej lokalizacji – mówi Paweł Sztejter, partner zarządzający REAS.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych