Warszawa na trzecim miejscu w rankingu miast przyjaznych przedsiębiorczości

Warszawa jest trzecim najbardziej przyjaznym przedsiębiorczości miastem w Europie - przekazała w czwartek brytyjska platforma takepayments.com. Według jej opracowania w 2021 r. polska stolica odnotowała największy procentowy wzrost liczby osób zainteresowanych założeniem firmy.

Autor: Pap 25 marca 2022 09:48

Firma takepayments.com zajmuje się m.in. obsługą płatności i wsparciem biznesowym. W czwartek platforma opublikowała swój ranking europejskich miast przyjaznych przedsiębiorczości.

Stolica Polski znalazła się w pierwszej piątce listy - obok brytyjskiego Cambridge (1. miejsce), estońskiego Tallinna (2. miejsce), greckich Aten (4. miejsce) i holenderskiego Amsterdamu (5. miejsce).

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Autorzy rankingu wskazali, że Warszawa odnotowała w ciągu ostatniego roku 75-procentowy wzrost liczby osób chcących rozpocząć działalność gospodarczą - największy wśród 30 europejskich miast ujętych w zestawieniu. W całej Polsce od 2006 zaobserwowano wzrost liczby nowo zarejestrowanych firm o 181 proc.

Firma takepayments.com oparła swoje opracowanie na zebranych w lutym tego roku danych z takich źródeł, jak Bank Światowy, ranking wolności gospodarczej Heritage oraz reklamy Google.

"Wśród obiecujących firm rozpoczynających działalność znajduje się szereg przedsiębiorstw opartych na technologii, począwszy od spółek zajmujących się cyfrową ochroną zdrowia, poprzez firmy zajmujące się śledzeniem danych sportowych, aż po zintegrowane inteligentne oprogramowanie" - podkreślono.

Brytyjska spółka takepayments.com świadczy usługi takie jak obsługa terminali płatniczych, płatności online i systemów EPOS. Oprócz tego firma tworzy strony internetowe i oferuje wsparcie biznesowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych