Warszawa przejmuje "Szpiegowo". W budynku zamieszkają uchodźcy

Warszawski Ratusz przejmuje apartamentowiec należący do rosyjskiej dyplomacji. W budynku, potocznie nazywanym "szpiegowem" zamieszkają Ukraińcy, którzy uciekli z kraju przed wojną.

Autor: onet.pl 11 kwietnia 2022 14:51

Budynek mieści się przy ulicy Sobieskiego 100 w Warszawie. W czasach PRL zamieszkiwali go pracownicy rosyjskiej ambasady. Proces odzyskiwania nieruchomości rozpoczął się w latach 90-tych. Dziś doszło do przejęcia budynku przez władze miasta Warszawa. Teraz zostanie wyremontowany i przystosowany do potrzeb mieszkalnych.

Jak podaje onet.pl wejście do budynku nie odbyło się bez przeszkód. Jak czytamy, wejścia do bramy pilnowali ochroniarze wynajęci prawdopodobnie przez służby rosyjskie. Na terenie inwestycji pojawili się przedstawiciele miasta w towarzystwie ślusarza, którzy po przecięciu zamka do pramy przejęli słynne "szpiegowo". Na miejscu obecny był także prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który wyjaśnił, że aktualnie eksperci sprawdzają stan i ustalają plan modernizacji budynku. Wstępny projekt zakłada, że w budynku urządzonych zostanie około 100 lokali mieszkalnych.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych