Warszawa: radni zajmą się m.in opłatami za śmieci

Rozpoczęła się 56. sesja Rady Warszawy. Radni będą dyskutować m.in o nowej metodzie opłat za śmieci, podwyżce podatku od nieruchomości i podatku od środków transportowych.

Autor: PAP 18 listopada 2021 12:26

W porządku obrad czwartkowej sesji Rady Warszawy znalazły się punkty dotyczące ważnych spraw dla warszawiaków. Najważniejszym punktem będzie dyskusja w sprawie podjęcia uchwały dotyczącej "wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustalenia stawki takiej opłaty oraz ustalenia stawki opłaty za pojemnik o określonej pojemności".

W projekcie uchwały ujęta jest nowa metoda naliczania opłat za śmieci zależna od metrażu mieszkania. Miasto proponuje pięć stawek: do 30 mkw - 65 złotych, do 40 mkw - 76 złotych, do 60 mkw - 86 złotych, do 80 mkw - 96 zł i powyżej 80 mkw - 102 złote. Warszawiacy mieszkający w domu jednorodzinnym zapłaciliby ryczałtową stawkę w wysokości 105 złotych. Właściciele kompostujący bioodpady zapłaciliby 9 złotych mniej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Radni zdecydują też o nowym wzorze deklaracji o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami oraz warunków i trybu jej składania.

Kolejnym punktem poruszanym na sesji będzie projekt uchwały zwiększającej stawki podatku od nieruchomości. Jak szacuje miasto, podwyżka ta spowoduje wzrost dochodu do miejskiej kasy o 32,34 mln złotych.

Radni zajmą się też podwyżką opłat za środki transportu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych